Khachapuri georgisk ostebrød
Aperitif

Khachapuri georgisk ostebrød

Dette bakverket regnes som Georgias nasjonalrett og serveres gjerne til frokost med en kopp te.

Fremgangsmåte

  1. Deig:
    Bland halvparten av melet med gjær, sukker og salt. Varm opp melk  en tykkbunnet kjele. Avkjøl litt før du heller den over melblandingen og rører kraftig (miksmaster) til jevn og smidig deig. Arbeid inn resten av melet litt etter litt til deigen er elastisk og myk. Tilsett mer mel hvis deigen er klissete.
  2. Dekk over bollen og sett til heving i en time. Slå deigen ned, og la heve på nytt i 30-45 minutter.
  3. Fyll:
    Riv osten og bland med det ene egget.
  4. Tips:
    Her kan du bruke mange forskjellige ostetyper, både myke, tørre og harde, så en fin måte å bli kvitt osterester.
  5. Kna deigen ut på et bakebrett og del den i to.
  6. Kjevle til et rektangel, ca 1 cm tykk. Fordel en firedel av fyllet i to parallelle striper. Rull fra hver side og la det være et rom i midten. Snurr endene slik at du får en kanolignende sak. Ha den andre firedelen av fyllet i midten.
  7. Knekk eggene og ta vare på eggeplommene. Pensle deigen med eggehviten. La etterheve 10-15 minutter på et bakebrett med bakepapir.
  8. Gjenta med den andre halvdelen.
  9. Sett ovnen på 200 grader.
  10. Stek i 15 minutter.
  11. Legg eggeplommene oppi og stek videre i 3-4 minutter.

Bli abonnent på aperitif +  og oppnå store fordeler samtidig

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Aperitif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Det blir ekstra stas på sommerfesten med en slik iskake
Ukens kake

Det blir ekstra stas på sommerfesten med en slik iskake

Den er både forseggjort og særdeles velsmakende. Spesielt om du bruker egne solbær.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Det er ikke bare de vakre etikettene som gjør at disse vinene skiller seg ut
+
Godbiter i pollisten

Det er ikke bare de vakre etikettene som gjør at disse vinene skiller seg ut

Innholdet er fascinerende og absolutt noe for seg selv i australsk sammenheng, og mannen som har gitt navn til dem, lever opp til inntrykket.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Fantastisk vinvaluta fra Piemonte
+
Ukens vin

Fantastisk vinvaluta fra Piemonte

70 prosent av druene kommer fra toppmarker i La Morra, men prisen er det halve.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Knallgodt riesling-kjøp i magnum
+
Godbiter i pollisten

Knallgodt riesling-kjøp i magnum

Mens GG-rieslingene blir stadig dyrere, er det andre rieslingperler som holder seg på et svært fornuftig nivå, og som er like lagringsdyktige.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Blir det grillvær i dag, fikser du middagen på et øyeblikk
Dagens rett
Grillet biff med bulgursalat og tomat- og aprikossaus

Blir det grillvær i dag, fikser du middagen på et øyeblikk

Lukten av en saftig biff på grillen får tennene til å løpe i vann, og servert med en frisk sommersalat er dette en perfekt søndagsmiddag.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Topp kjøp: Sørfransk spesialitet til skalldyrene
+
Ukens vin

Topp kjøp: Sørfransk spesialitet til skalldyrene

En drøm til østers, blåskjell og reker – samt nordmenns favoritt sushi, eller når du bare vil ha en herlig frisk hvitvin i glasset.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her