Klippfisk utradisjonell

Fremgangsmåte

Steik klippfisken i olivenolje og smør (50/50). Steik løk, hvitløk, bacon og persillen i oljen.

Lag potetmos av gode poteter og fløte. Når den er litt avkjølt ha i to egg. (potetmosen bør være litt tynn) S

kjær tomatene i skiver. Legg tomatskivene i bunnen av en ildfast form og hell over litt olivenolje.

Kvern over hvit pepper, fordel så over den stekte løken, hvitløken, baconet og persillen.

Legg klippfisken over det og smør et lag med ekte majones over. Dekk det hele med potetmos, ca 2 cm tykt og sett det i ovn på 180-200 grader til retten er gyllenbrun på toppen.

Jeg garanterer for en fantastisk smaksopplevelse. Fikk oppskrifta av venner fra Ellingsøy (klippfiskøy) og serverer den altid med stor suksess. Selv foretrekker jeg Chilensk eller portugisisk rød til denne retten.

Se våre andre oppskrifter med klippfisk  

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter  

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.  

Bli abonnent på Apéritifs Mat- og vinklubb og oppnå store fordeler samtidig  

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Ola Molvær

Drikke som passer til denne oppskriften

  • Portugal
    Portugal
    Volum: 0.75 l Pris: 89.00 kr Bestillingsutvalg
    70 POENG
Forsiden akkurat nå
Slik finner du det beste drikkefølget til ribbe
Julemat
Drikke til ribbe

Slik finner du det beste drikkefølget til ribbe

Juleribba skal man ikke tukle med, og ikke drikkefølget heller, tenker du kanskje. Men om du har lyst å prøve noe annet, får du noen gode alternativer her.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Ekstra julete kringle med kanel og sjokolade.
Ukens kake

Ekstra julete kringle med kanel og sjokolade.

En slik kringle vekker begeistring hos alle. Enten det er hjemme, på jobben eller juleavslutningen. Dessuten er den en perfekt førjulsgave.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Her finner du det perfekte drikkefølget til kalkunen
Julemat
Drikke til kalkun

Her finner du det perfekte drikkefølget til kalkunen

Her har du forslag til både vin og øl som matcher kalkunmiddagen.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Unike og autentiske spanske matopplevelser i Norge
Annonse

Unike og autentiske spanske matopplevelser i Norge

Oslorestauranten Xef og Asker-restauranten Porfavor Tapas & Vinbar er Norges eneste utvalgte av den offisielle spanske matsertifiseringen Spain Certification Program. Nærmere Spania kommer du ikke.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Bli med på en smaksreise til California
Matkurs og vinkurs
Vinsmaking i Oslo 24. januar

Bli med på en smaksreise til California

Bli med når Master of Wine Heidi Iren Hansen Vestvik guider deg igjennom noe av det beste California har å by på.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

And på julaften - planlegg drikkefølget nå: Dette drikker du til and
Tester

And på julaften - planlegg drikkefølget nå: Dette drikker du til and

Andevennlige drikkevarer finner du innen alle kategorier og prisklasser. Her har du en rekke forslag som kan kalles allroundere når det er and på menyen.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her