Krydret havregrøt med pære og granola
Apéritif

Krydret havregrøt med pære og granola

Ved å legge havregrynene i bløt tar grøten kortere tid å lage og den blir rikere på smak. Prøv denne lekre oppskriften, med aromatiske krydder, saftig pære og knasende hasselnøtt-granola.

Fremgangsmåte

Forvarm ovnen til 150°C

Bland havregryn med vann og la trekke i minst 30 minutter. 

Lag granolaen ved å smelte kokosnøttolje, lønnesirup og salt i en kjele over medium varme. Bland de tørre ingrediensene i en bolle, og hell den varme sirupsblandingen over og spre ut på et bakebrett med bakepapir. Stek i ovnen i 15 minutter.

Lag grøt ved å varme de bløtlagte havregrynene i en kjele med melk, krydder og salt. Kok opp over medium varme, under konstant omrøring, til du har havregrøt. Ca 3-4 minutter. 

Fordel grøten på fire serveringsboller. Topp ned hasselnøtt granola, pærer, gresk yoghurt og lønnesirup.

Tips:
Legg gjerne havregryn i bløt natten over. Da har du nydelig grøt i ekspressfart

 Du finner flere oppskrifter på julegrøt her

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Null stress med sommeravslutning med disse oppskriftene - som både barn og voksne vil elske
Ukens kake

Null stress med sommeravslutning med disse oppskriftene - som både barn og voksne vil elske

Nå nærmer det seg sommerferie og det vil si avslutninger både på skole, barnehage, jobb og fritidsaktiviteter. Har du som jeg fått i oppdrag å bake? Da må du se hit!

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Californiske viner med klar europeisk profil
+
Godbiter i pollisten

Californiske viner med klar europeisk profil

OMA har hentet hjem noen riktige godbiter fra noen av Californias beste vinmarker. Og hjulpet til med sin egen signatur.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Slik har du ikke smakt alvarinho før
+
Godbiter i pollisten

Slik har du ikke smakt alvarinho før

Det er ikke bare emballasjen som skiller denne vinen fra alle andre.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Denne supre greske rødvinen smaker av sommer
+
Ukens vin

Denne supre greske rødvinen smaker av sommer

Ikke fordi den er lett, men fordi den har en saltmineralsk kirsebærkarakter som gjør den veldig fristende å drikke.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Smak 6 svært deilige viner fra Piemonte
Matkurs og vinkurs
Vinsmaking i Oslo

Smak 6 svært deilige viner fra Piemonte

Drøm deg bort til vakre Piemonte den 20. oktober med viner laget av to unge kvinnelige vinmakere som våger å tenke nytt.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Danker ut «brød-og-smør-vinene» på alle måter
+
Ukens vin

Danker ut «brød-og-smør-vinene» på alle måter

De er både billigere og mye bedre enn storselgerne samtidig som den bidrar til å hjelpe ansatte og bedrifter i restaurantbransjen på hjemmebane.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her