Marinerte lammespyd med ristede grønnsaker

Marinerte lammespyd med ristede grønnsaker

Disse lammespydene kommer ingen til å motstå. Du marinerer de selvfølgelig.

Fremgangsmåte

Lammespyd:
Skjær kjøttet i passende stykker. Bland olje med krydder og hell det over kjøttet. La det marineres i ca ½ time. Vendes nå og da. Træ på grillspyd som har vært lagt til bløt, og stekes på grillen i ca 6-8 minutter på hver side. Spydene kan også stekes under grillen i stekeovnen.

Ristede grønnsaker
:
Rens grønnsakene. Skjær tomatene i båter, løk og paprika i strimler og squash i skiver. Skrell auberginen og skjær den i skiver. Varm 3-4 ss olje i en gryte til det begynner å ryke lett. Ha i aubergine og squash og la det frese til de har fått en lett gylden farge. Tilsett resten av grønnsakene og rør om. Dryss med salt og pepper og demp varmen. La grønnsakene småkoke i ca 10-12 minutter, under tilsyn.

Flere oppskrifter med lammespyd finner du her

Her får du sært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av

Drikke som passer til denne oppskriften

  • Spania
    Spania
    Volum: 0.75 l Pris: 229.90 kr Basisutvalget
    87 POENG
Forsiden akkurat nå
Rosa pannekaker til frokost eller dessert som alle vil like
Ukens kake

Rosa pannekaker til frokost eller dessert som alle vil like

Disse rødbetepannekakene passer til så vel frokost som dessert - eller når bare er «fysen» på noe godt. Uten at du bruker av kvoten for det søte.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Et av de aller beste kjøpene i basis
+
Godbiter i pollisten

Et av de aller beste kjøpene i basis

I ny årgang er denne Rioja-en helt i tet, og så er den å finne i basisutvalgets 60+ polutsalg. Fra samme produsent kommer også noen hvite godbiter.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

De lekreste bobler finnes på 60+ pol
+
Godbiter i pollisten

De lekreste bobler finnes på 60+ pol

Denne champagne-neoklassikeren er ikke bare nydelig nå, men har dokumentert en usedvanlig god lagringsevne – etter omkorking.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Med denne er suksessen sikret for årets siste måltid
+
Ukens vin

Med denne er suksessen sikret for årets siste måltid

På plass på 180 pol, prisen er utrolig god, og den finnes sågar i magnum, også den til svært god pris.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Villa Paradiso inviterer til italiensk aften med 5 retter og 5 viner
Matkurs og vinkurs
Winemakersdinner 13. februar i Oslo

Villa Paradiso inviterer til italiensk aften med 5 retter og 5 viner

Smak nydelig mat og vin med levende musikk i bakgrunnen på Villa Paradiso Munch Brygge. Dette blir en kveld du sent vil glemme!

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Gjør et kupp med denne Nahe-rieslingen
+
Ukens vin

Gjør et kupp med denne Nahe-rieslingen

Den er nemlig laget av en av de aller beste. Og så er det satt ned til bare 250 kroner.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her