Marinerte lammespyd med ristede grønnsaker

Marinerte lammespyd med ristede grønnsaker

Disse lammespydene kommer ingen til å motstå. Du marinerer de selvfølgelig.

Fremgangsmåte

Lammespyd:
Skjær kjøttet i passende stykker. Bland olje med krydder og hell det over kjøttet. La det marineres i ca ½ time. Vendes nå og da. Træ på grillspyd som har vært lagt til bløt, og stekes på grillen i ca 6-8 minutter på hver side. Spydene kan også stekes under grillen i stekeovnen.

Ristede grønnsaker
:
Rens grønnsakene. Skjær tomatene i båter, løk og paprika i strimler og squash i skiver. Skrell auberginen og skjær den i skiver. Varm 3-4 ss olje i en gryte til det begynner å ryke lett. Ha i aubergine og squash og la det frese til de har fått en lett gylden farge. Tilsett resten av grønnsakene og rør om. Dryss med salt og pepper og demp varmen. La grønnsakene småkoke i ca 10-12 minutter, under tilsyn.

Flere oppskrifter med lammespyd finner du her

Her får du sært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av

Drikke som passer til denne oppskriften

  • Spania
    Spania
    Volum: 0.75 l Pris: 229.90 kr Basisutvalget
    87 POENG
Forsiden akkurat nå
Gammel leirkrukketradisjon får nytt liv
+

Gammel leirkrukketradisjon får nytt liv

Bruk av talha er opprinnelig en tradisjon knyttet til underområdet Vidigueira i Alentejo, men leirkrukkene kan brukes over hele Alentejo, såframt reglene følges. Men det finnes motstemmer som ønsker å endre på dette.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

La deg friste til å prøve en ny oppskrift med asparges
Guide

La deg friste til å prøve en ny oppskrift med asparges

I vår kokebok finnes det i alt 180 oppskrifter med asparges, her er et knippe du må prøve.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Unike viner fra en høyt skattet vinmark til svært konkurransedyktige priser
+
Godbiter i pollisten

Unike viner fra en høyt skattet vinmark til svært konkurransedyktige priser

Klosterwingerte i Markgräferland, sør i Baden, har siden middelalderen da munkene dyrket druer, hatt en egen og høy status.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Knallkjøp til de lange grønne
+
Ukens vin

Knallkjøp til de lange grønne

Med denne vinen kan aspargessesongen innvies.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Lær mer om hvitvin
Matkurs og vinkurs
Vinsmaking i Oslo

Lær mer om hvitvin

Lær det grunnleggende om hvitvin og smak deg gjennom åtte ulike viner. Dette kurset passer perfekt for nybegynnere, og krever ingen forkunnskaper.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

De hvite aspargesene fortjener å spille hovedrollen som her med kremet saus og spekeskinke
Dagens rett

De hvite aspargesene fortjener å spille hovedrollen som her med kremet saus og spekeskinke

La det være sagt med en gang: Det er de hvite aspargesene som er de beste. Kokt til perfeksjon er de rett og slett sublime, Og veldig lett å lykkes med.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her