Solbær og sukkerlake kjøres i blender. Hvis bærene er frosne, brukes varm sukkerlake. Sil sausen før servering.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Ingen ting er så godt som hjemmelaget vaniljesaus. Så enkelt og så billig og langt bedre enn den du får kjøpt i butikken.
Det er ikke mange ingredienser du trenger for å lage en deilig vaniljesaus.
Her har du et deilig pålegg å ha på brødskiva med frisk smak av pasjonsfrukt og sitron.
Det eneste du ikke kan gjøre med denne ennå er å plukke jordbærene. 17. mai-drinken er snart serveringsklar.
Les hele sakenHvem har sagt at de festkaker må være kompliserte? Her er en rekke enkle oppskrifter fra Kvæfjordkake og Pavlova til kransekake og kringle, som kommer til å gjøre den store festen enda større.
Les hele sakenDe kan bli også dine favoritter. Fantastisk champagnevaluta, den vakreste etiketten, på et pol nær deg.
Les hele sakenMagnum eller dobbelmagnum med denne rosévinen matcher alt du planlegger på den store dagen.
Les hele sakenMed denne burgeren til middag blir fredagskvelden ekstra hot. Det er likevel du som bestemmer hvor sterkt det skal bli.
Les hele sakenMarsipan, fromasjfyll, krem og en hel bærkurv gjør susen på festbordet. Her er oppskriften.
Les hele saken