Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Sendt inn av
Caneles er vanedannende godt og er kjent for sitt opphav i Bordeaux. Inne i er de kremete og myke. Utenpå er du brune og blanke, Vi har gitt dem ekstra smak av jul.
På nasjonaldagen skal det være mange kaker på bordet. For festens yngste kan det være vanskelig å balansere store kakestykker på tallerkenen. Disse kakene er perfekte å ta i en liten klype.
Dette er en oppskrift som gir alle muligheter for å utnytte kreativiteten. Barna vil også elske å leke seg til morsomme figurer som de etter på kan putte i munnen å kose seg.
Makroner er deilige. Denne oppskriften gir deg muligheten til å legge noe ekstra på, nemlig roser. De lager du selvfølgelig selv.
Oaxaca er sentrum for det meksikanske kjøkken. Sterke og lange tradisjoner og et enormt utvalg av råvarer forklarer hvorfor så mange gastronomer søker hit – og at også Michelin har inkludert området i sin første Mexico-guide.
Les hele sakenAncestral mezcal er en verden for seg – og er så håndverksmessig og arbeidsintensiv at det blir en livsstil for en produsent som Eduardo Carreño på palenque Candelaría i Oaxaca.
Les hele sakenDenne champagne-neoklassikeren er ikke bare nydelig nå, men har dokumentert en usedvanlig god lagringsevne – etter omkorking.
Les hele sakenPå plass på 180 pol, prisen er utrolig god, og den finnes sågar i magnum, også den til svært god pris.
Les hele sakenVed å fylle kyllingfileten med litt ost og krydder skaper du ekstra god fredagsstemning.
Les hele sakenDenne reinsdyrpannen har både mye smak og er rask å lage. Perfekt etter årets første søndagstur.
Les hele saken