Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Sendt inn av Frode Sætren
Sommerkake med bjørnebærkrem og sjokolade i langpanne er en klassiker i ny sommerdrakt som passer like godt som dessert som til ettermiddagskaffen.
Denne amerikanske klassikeren går ofte under navnet Hummingbird cake, og er en svært mektig kake som med fordel kan deles i små stykker.
Er du glad i mandelkake blir dette din nye favoritt. Inviter hele familien som vil at du skal bake den en gang og de kommer.
Fyrstekake blir kanskje sett på som gammeldags, men er du glad i mandelkake er dette din nye favoritt. Inviter mor og far eller resten av familien så blir du helt. Her er oppskriften.
På Tabuno i Oslos Bjørvika byr kjøkkensjef Ivy Solheim og hennes unge team på en unik kombinasjon av norske råvarer i en filippinsk setting. Det gjorde dem til beste norske nykommer ifølge Falstaff Nordics.
Les hele sakenFå viner byr på like god valuta for pengene – og vekker like mye følelser som vinen fra et av verdens aller mest risikofylte områder.
Les hele sakenProdusenten tilhører det øvre sjiktet i Jura, men er ikke like kjent som sine svært så berømte naboer.
Les hele sakenDen østre delen av Friulis sauvignon blanc-stil er vel verd å teste ut. Denne er dessuten et knallkjøp. Og en drøm til årets første asparges.
Les hele sakenDen 26. mars tar den historiske vinprodusenten, Vietti, turen til Kullt for å gi deg en kveld du sent vil glemme.
Les hele sakenPåske er ikke bare treliter med vin (og krimbøker), men også gode alternativer til både peiskosen og påskemenyen som du finner blant de 26 testede produktene.
Les hele saken