Sorrel

pollisten.webp

Norges største database for det du får kjøpt på polet er blitt enda bedre

Apéritifs Polliste er bygd gjennom 30 år og inneholder så vel produktinfo og smaksnotater for det meste av det du finner Vinmonopolet til enhver tid, samt historiske data.

Ved hjelp av de forbedrede filtreringsmulighetene finner du lettere fram til det du leter etter. Du bruker menyen som viser alle mulighetene, ikke bare produkttype og opprinnelse, men også råstoffer, alkoholprosent og utvalg som forteller om tilgjengelighet samt finne vin til maten eller bruksområdet du har i tankene.

Resultatet kan du sortere etter poeng, pris, navn eller nyeste smaksdato.

Klikker du på de tre lenkene til Beste kjøp under 300 kroner, finner du de beste vinene i de respektive kategoriene sortert etter poeng. Du kan også kombinere med eksempelvis Utvalg og slik få de beste vinkjøpene i eksempelvis basistuvalget.

Du kan i tillegg sortere på egenskaper som Økologisk, Biodynamisk, Naturvin, Oransjevin, Lite gluten, Miljøemballasje, Kosher og Rettferdig handel. Det gjør du fra lenkene foran eller også det enkelte produkt.

Du kan legge alle favorittvinene dine inn i din egen vinkjeller med mange muligheter.

Vi fant ingen treff i Pollisten
Forsiden akkurat nå
Spesialpol: 75 vinnyheter fra Italia er testet deriblant mange legender
+
Tester

Spesialpol: 75 vinnyheter fra Italia er testet deriblant mange legender

Med høy legendestatus blir det selvsagt langt mellom de gode kjøpene. Men noen finnes det, selvsagt målt opp mot dagens høyere prisnivå.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Planlegger du indisk aften, eller er fysen på en fyldig drink med ekstra kick, har du løsningen her
+
Ukens drink

Planlegger du indisk aften, eller er fysen på en fyldig drink med ekstra kick, har du løsningen her

Litt garam masala og chilipulver gjør susen, selvsagt ved siden av god mango og rom.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Oldtidsinspirerte viner som er hypertrendy
+
Godbiter i pollisten

Oldtidsinspirerte viner som er hypertrendy

Vi snakker om Palestinas eldste vinprodusent som fortsatt lager vin, og av druesorter du garantert aldri har hørt om.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Herlig billig rødvin for flere enn katteelskere
+
Ukens vin

Herlig billig rødvin for flere enn katteelskere

«Kattevin» behøver altså ikke komme fra en boks (som til info er en av bestselgerne i trelitersformatet), og denne holder et høyere kvalitetsnivå enn de fleste boksviner.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Sopp fra butikken blir riktig så smaksrik på denne måten
Dagens rett

Sopp fra butikken blir riktig så smaksrik på denne måten

Når soppen gratineres med eggeblanding og toppes med ost, sier det seg selv at det blir godt.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

En saftig og mørk sjokoladekake kan varieres på mange måter
Ukens kake

En saftig og mørk sjokoladekake kan varieres på mange måter

Det gjelder å ha et godt utgangspunkt som med denne oppskriften.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her