Smak hundrevis av viner på Rieslingmessen 2025
Foto: (Record vinimport)
Vinmesse i Oslo 7. mai

Smak hundrevis av viner på Rieslingmessen 2025

Bli med på en smakfull vinopplevelse hvor du får smake viner fra noen av verdens beste rieslingprodusenter.
10 Mars 2025 - 10:25

Tiden er kommet for årets Rieslingmesse, en begivenhet du rett og slett ikke kan gå glipp av. I Gamle Logen i Oslo får du 07.mai muligheten til å smake alt fra hverdagsviner til topprieslinger, tørre så vel som søte og edelsøte.

Arrangementet vil være en åpen smaking med en rekke utstillere, der du selv kan velge hvem du vil tilbringe din tid hos og hva du vil smake. For at du skal holde orden på alt du smaker deg igjennom, vil du få utdelt en gratis katalog der du selv kan føre inn dine smaksnotater.

iStock-171577254.jpg [417.24 KB]

Dette er din sjanse til å lære mer om disse fabelaktige vinene, oppleve gamle favoritter på nytt og ikke minst utforske en rekke nye spennende viner og årganger.  

Gå ikke glipp av denne muligheten til å smake hundrevis av topp rieslinger - ta med deg din kjære, venner og kolleger på en smakfull og hyggelig vinopplevelse!


Arrangementet er et samarbeid mellom Record Vinimport og Apéritif

OBS: Det er ikke angrefrist på dette kurset, ei heller ved sykdom. Det går heller ikke an å bytte kurs eller dato. Ønsker du å gi dette kurset i gave anbefaler vi å kjøpe et gavekort.

Forsiden akkurat nå
Med helstekt kylling blir det alltid god stemning rundt bordet
Dagens rett

Med helstekt kylling blir det alltid god stemning rundt bordet

Helstekt kylling er en skikkelig festrett, og sausen lager seg nesten helt selv under stekingen.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

En smaksrik festrett med breiflabb kan også være veldig lettlaget
Dagens rett

En smaksrik festrett med breiflabb kan også være veldig lettlaget

Breiflabb er kongen av fiskedisken. Derfor må den få lov å skinne på tallerkenen. Med dette tilbehøret gjør den det til gangs.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

To supre viner i basis fra denne superkvinnen
+
Ukens vin

To supre viner i basis fra denne superkvinnen

Julia Kemper har satt ettertrykkelig spor etter seg i basishylla med stadig nye viner i klassen klar adresse og veldig god valuta for pengene.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Store flasker i basis til knallpris
+
Ukens vin

Store flasker i basis til knallpris

Disse vinene er som skapt for påskebagasjen – eller kjelleren.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

I dag serverer du biffen i paien
Dagens rett

I dag serverer du biffen i paien

Lag deg en biffpai som dagens middag. Vi lover deg at dette er ferdiglaget i løpet av en time. Enda raskere om du bruker ferdig paideig fra butikken.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Har du en flaske J&B innerst i barskapet, må du prøve Purple Heather
Ukens drink

Har du en flaske J&B innerst i barskapet, må du prøve Purple Heather

Noen whiskyer er så nøytrale at de trenger drahjelp fra andre ingredienser.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her