Smak hundrevis av viner på Rieslingmessen 2026
Vinmesse i Oslo

Smak hundrevis av viner på Rieslingmessen 2026

Bli med på en smakfull vinopplevelse hvor du får smake viner fra noen av verdens beste rieslingprodusenter.
16 Januar 2026 - 09:25

Tiden er kommet for årets Rieslingmesse, en begivenhet du rett og slett ikke kan gå glipp av. I Gamle Logen i Oslo får du 07.mai muligheten til å smake alt fra hverdagsviner til topprieslinger, tørre så vel som søte og edelsøte.

Arrangementet vil være en åpen smaking med en rekke utstillere, der du selv kan velge hvem du vil tilbringe din tid hos og hva du vil smake. For at du skal holde orden på alt du smaker deg igjennom, vil du få utdelt en gratis katalog der du selv kan føre inn dine smaksnotater.

iStock-171577254.jpg [417.24 KB]

Dette er din sjanse til å lære mer om disse fabelaktige vinene, oppleve gamle favoritter på nytt og ikke minst utforske en rekke nye spennende viner og årganger.  

Gå ikke glipp av denne muligheten til å smake hundrevis av topp rieslinger - ta med deg din kjære, venner og kolleger på en smakfull og hyggelig vinopplevelse!


Arrangementet er et samarbeid mellom Record Vinimport og Apéritif

OBS: Det er ikke angrefrist på dette kurset, ei heller ved sykdom. Det går heller ikke an å bytte kurs eller dato. Ønsker du å gi dette kurset i gave anbefaler vi å kjøpe et gavekort.

Forsiden akkurat nå
Miks en spennende drink med det som står innerst i barskapet
Ukens drink

Miks en spennende drink med det som står innerst i barskapet

Vi snakker om bananlikøren som i kombinasjon med frisk salvie, ananas og bourbon skaper magi i drinkglasset.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Djevelsk godt og mørkt  blant ølnyhetene i januar - også uten alkohol
+
Tester

Djevelsk godt og mørkt blant ølnyhetene i januar - også uten alkohol

Selv om det er de mørke ølene som overbeviser mest, er det også spennende nyheter innen sider og brennevin.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Du kan fint se mot Libanon for eleganse i rødvinen
+
Godbiter i pollisten

Du kan fint se mot Libanon for eleganse i rødvinen

For det får du her i rikt monn, og så er den da også signert en av de aller beste.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Knallbillige viner uten kompromisser
+
Ukens vin

Knallbillige viner uten kompromisser

I januar skal det være lett og lyst. Disse vinene topper på alle områder – og er i tillegg knallbillige - uten å kompromisse med smaken.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Be inn til indisk gryte-aften med svine-korma med epler og spinat
Dagens rett

Be inn til indisk gryte-aften med svine-korma med epler og spinat

Du kan lage indiskinspirert mat enkelt hjemme selv med denne oppskriften. Halvfabrikata eller laget fra bunnen av - du avgjør.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Bak de uimotståelige munnfullene gougeres fylt med lekker ost
Ukens kake

Bak de uimotståelige munnfullene gougeres fylt med lekker ost

Gougéres er så fransk som et bakverk kan bli. Uansett hvor tradisjonelt det er, kan det fint varieres med andre typer ost. Her får du to ulike oppskrifter.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her