- Fyll en shaker med isbiter og hell over cognac, likør, sitronsaft, sukkerlake og Angostura.
- Rist kraftig og sil over i et avkjølt cocktailglass.
- Topp evt med litt champagne.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
I denne klassiske drinken skal det være grønn Chartreuse, men den mer tilgjengelige DOM Benedictine gjør også susen.
Sendt inn av Apéritif
Det beste er å varme vin med krydder dagen før og la det stå kaldt frem til festen for å få fram smakene bedre.
Drinken med det romantiske navnet Main dans la main, altså hånd i hånd, er laget av bartender Milan Petrák på Pigalle i Oslo. Navnet spiller like mye på at cognacen matcher så godt med appelsin.
Hvordan det er mulig å lage en rødvin med så mye karakter og eleganse og likevel bare 11,5 prosent alkohol. Og så finnes den på de fleste større pol.
Les hele sakenEn chardonnaychampagne er å finne på de 60 + største polutsalgene – perfekt for valentinsdagen den 14. februar.
Les hele sakenSelv om druen er tempranillo og området er Rioja, snakker vi om en hvitvin.
Les hele sakenIngen grunn til å rynke på nesen over løvbiff. Bare prøv denne oppskriften med ertepure og stekte poteter som vil skape applaus på en fredagskveld.
Les hele sakenDen finnes dessuten i de fleste polhyller og er perfekt å ta med seg på vinterferien – også om den tilbringes hjemme.
Les hele saken