Ha alle ingrediensene i et røreglass. Tilsett rikelig med is og rør til drinken er god og kald. Sil over i et cognacglass med is. Pynt med appelsinzest.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Det beste er å varme vin med krydder dagen før og la det stå kaldt frem til festen for å få fram smakene bedre.
Drinken med det romantiske navnet Main dans la main, altså hånd i hånd, er laget av bartender Milan Petrák på Pigalle i Oslo. Navnet spiller like mye på at cognacen matcher så godt med appelsin.
Det gjelder å ha et godt utgangspunkt som med denne oppskriften.
Les hele sakenVi snakker om Palestinas eldste vinprodusent som fortsatt lager vin, og av druesorter du garantert aldri har hørt om.
Les hele sakenDet er ikke bare fordi de er sjeldne, men selvsagt først og fremst fordi de er noen riktige godbiter.
Les hele sakenDe kommer fra Californias sentrale kystnære vinmarker og finnes på et pol nær deg.
Les hele sakenNår soppen gratineres med eggeblanding og toppes med ost, sier det seg selv at det blir godt.
Les hele saken«Kattevin» behøver altså ikke komme fra en boks (som til info er en av bestselgerne i trelitersformatet), og denne holder et høyere kvalitetsnivå enn de fleste boksviner.
Les hele saken