Ha alle ingrediensene i et røreglass. Tilsett rikelig med is og rør til drinken er god og kald. Sil over i et cognacglass med is. Pynt med appelsinzest.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Det beste er å varme vin med krydder dagen før og la det stå kaldt frem til festen for å få fram smakene bedre.
Drinken med det romantiske navnet Main dans la main, altså hånd i hånd, er laget av bartender Milan Petrák på Pigalle i Oslo. Navnet spiller like mye på at cognacen matcher så godt med appelsin.
Både hvit, rosa og rød Saumur er favoritter akkurat nå.
Les hele sakenOm skal du ikke dit, men åpen for gode kjøp og sjeldne viner og brennevin, er det likevel mye godt blant juninyhetene i taxfree.
Les hele sakenOMA har hentet hjem noen riktige godbiter fra noen av Californias beste vinmarker. Og hjulpet til med sin egen signatur.
Les hele sakenDe er både billigere og mye bedre enn storselgerne samtidig som den bidrar til å hjelpe ansatte og bedrifter i restaurantbransjen på hjemmebane.
Les hele sakenKombinasjonen av røykt laks og pannekaker er sublim. Her er den tirsdagsvennlige oppskriften.
Les hele sakenDet vil si om 2-5 000 er ok å svi av for en flaske med edle bobler. Hvis ja, er det bare å forberede seg til å stå i kø.
Les hele saken