Fyll akevitt, sitronsaft og sukker i shakeren og rist. Topp opp med champagne/musserende vin.
Her kan du søke i Apéritifs drinkbase med over 2000 oppskrifter
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Drinken er komponert av Yunus Yildiz, baren Svanen i Oslo
Fyll akevitt, sitronsaft og sukker i shakeren og rist. Topp opp med champagne/musserende vin.
Her kan du søke i Apéritifs drinkbase med over 2000 oppskrifter
Sendt inn av Yunus Yildiz, Svanen, Oslo
Daiquiri er en sommerfavoritt, men med akevitt og dill blir den riktig så høstlig. En frisk og smaksrik start på kvelden, signert bartender Kasper Lygre Gulbrandsen, Lysverket i Bergen.
Denne varianten av klassikeren Bloody Mary er med akevitt og gir en liten annen og ekstra krydret karakter.
Det er brukt O.P. Anderson i denne oppskriften, en rund og ikke for intens akevitt, men enhver akevitt i den tørrere stilen fungerer her. Det som gjør drinken er faktisk ingefærølet.
Venter du storinnrykk i helgen, er dette noe som vil vekke begeistring hos så vel liten som stor.
Les hele sakenDuften av grillet sjømat er sommer og ferie og er perfekt meny for midtsommerfesten som jo er starten på sommeren for de fleste.
Les hele sakenDet er ikke bare at disse vinene kommer fra en anonym adresse i Rheinhessen, men stilen bidrar til å skape ny interesse for Tysklands viktigste og hurtigst voksende vinstiler.
Les hele sakenReker er som skapt for sommerlig kos en lun kveld i juli.
Les hele sakenDenne uken gir vi deg oppskriften på en kontrastfylt kake. En saftig mørk sjokoladebunn toppet med et tykt lag hvit krem og fristende røde rips.
Les hele saken