Ha lime i biter sammen med sukker og bærene i et stødig rocksglass. Knus alt sammen med en barskje eller en morter.
Ha i knust is og akevitt. Rør godt rundt. Pynt med friske bær.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Her får du fruktigheten fra bærene sammen med akevittens fylde og limens friskhet i skjønn forening. Hvilken akevitt du bruker preger selvfølgelig smaken på drinken, og her har vi brukt en akevitt fra våre naboer i sør.
Ha lime i biter sammen med sukker og bærene i et stødig rocksglass. Knus alt sammen med en barskje eller en morter.
Ha i knust is og akevitt. Rør godt rundt. Pynt med friske bær.
Sendt inn av Aalborg
Caipirinha er Barsils nasjonaldrink basert på deres nasjonalbrennevin cachaca som er laget av sukkerrør.
Iskaffe er perfekt når det varmt. I denne drinken er det kaffelikør som gir kaffesmaken og sitron som bidrar med friskheten.
Verdens nordligste destilleri slår til igjen, og en av bourbonfavorittene likeså. For dem som vil ha skotsk whisky for alle penga, får også sitt blant septembernyhetene på spesialpolet.
Les hele sakenUtdrag fra septembermenyen: Kjøtt uten kraftfor og tilsetninger og kokkene som bidro til sommerens VM-suksess. Wachau i endring og Spanias 23. Vino de Pago.
Les hele sakenDe bærer dessuten sine fantasinavn veldig godt.
Les hele sakenJoana Maçanita er søsteren til geniforklarte Antonio Maçanita og hun lager stadig lekrere vinene fra vingården i Douro.
Les hele sakenOpplev en helt spesiell kveld der moderne norske juleklassikere møter noen av Badens mest spennende viner. Her får du møte «Next Generation Winemaker of the Year”, Johanna Bernhart.
Les hele sakenWhisky er franskmenns favorittbrennevin. Da er det ikke mer enn rimelig at franske destillerier lager sin egen whisky. Med stor suksess. Ikke uventet gjør de det på sin måte i stedet for å kopiere naboene i nord.
Les hele saken