Baccalao Belvedere

Fremgangsmåte

Trekk klippfisken i kort tid og sett til avkjøling. Sil av fiskekraften og ta vare på denne. Rens fisken for skinn og ben, forsøk å la det bli store fiskebiter.

Rens potet og løk. Del opp poteten i store kiver, ca. 1 cm. tykke. Del løken i skiver. Legg panskpepperet i beholder eller klede og plasser dette i bunnen av en stor kasserolle. Fordel en tredjedel av poteten i bunnen av kjelen. Gjør likeledes med løk og fiskekjøtt. Repeter lagvis legging inntil all potet, løk og fisk er benyttet.

Legg tomatpuré på toppen og hell over oljen. Hell så over fiskekraften inntil oljen og kraften til sammen dekker halvparten av poteten, løken og fisken.

Kok opp på middels varme og kok inntil potetene er møre. Ikke rør i gryten, men roter kraftig slik at innholdet ikke brenner seg til bunnen. Mot slutten av kokingen strimles paprikaen opp i lange strimler og legges øverst i gryten for varming. Retten serveres med grove rundstykker.

Se våre andre oppskrifter med klippfisk  

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter  

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.  

Bli abonnent på Apéritifs Mat- og vinklubb og oppnå store fordeler samtidig  

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Magne Johannessen

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Spesialpol: Flotte whiskyer fra nord og vest, men også sør og øst
+
Tester

Spesialpol: Flotte whiskyer fra nord og vest, men også sør og øst

Verdens nordligste destilleri slår til igjen, og en av bourbonfavorittene likeså. For dem som vil ha skotsk whisky for alle penga, får også sitt blant septembernyhetene på spesialpolet.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Sjekk ut siste utgave av Aperitif magasin
+

Sjekk ut siste utgave av Aperitif magasin

Utdrag fra septembermenyen: Kjøtt uten kraftfor og tilsetninger og kokkene som bidro til sommerens VM-suksess. Wachau i endring og Spanias 23. Vino de Pago.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

At disse vinene er unike, er ingen floskel
+
Godbiter i pollisten

At disse vinene er unike, er ingen floskel

De bærer dessuten sine fantasinavn veldig godt.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Bak den svarte etiketten skjuler en søsters briljans seg
+
Ukens vin

Bak den svarte etiketten skjuler en søsters briljans seg

Joana Maçanita er søsteren til geniforklarte Antonio Maçanita og hun lager stadig lekrere vinene fra vingården i Douro.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Burritos med fisk kan bli den nye familiefavoritten
Dagens rett

Burritos med fisk kan bli den nye familiefavoritten

I oppskriften er de brukt torsk, men annen type fisk fungerer helt fint. Du kan også lage burritosene vegetariske. Godt blir det uansett.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

At fransk whisky får økt interesse, er et fenomen som er kommet for å bli
+

At fransk whisky får økt interesse, er et fenomen som er kommet for å bli

Whisky er franskmenns favorittbrennevin. Da er det ikke mer enn rimelig at franske destillerier lager sin egen whisky. Med stor suksess. Ikke uventet gjør de det på sin måte i stedet for å kopiere naboene i nord.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her