Grillet nektarin med rosmarin og hvit sjokolade
Weber

Grillet nektarin med rosmarin og hvit sjokolade

Fremgangsmåte

Forberedelser på kjøkkenet:
Skyll nektarinene, halver dem og fjern steinen. Skjær dem i båter. Skyll og tørk av rosmarinen, og trekk bladene av stilken.

Legg fruktstykkene i bunnen av kyllingholderen, dryss over med rosmarin og hell deretter akasiehonningen over. Deretter deler du vaniljestangen i to på langs og legger hver halvdel ned mellom nektarinene.

Grovhakk sjokoladen.

Ved grillen:
Gjør grillen klar til indirekte varme. Hvis du bruker en kullgrill, bruker du det som tilsvarer tre fjerdedels grillstarter med klargjorte briketter.

Sett en kyllingholder midt på grillristen, legg lokket på grillen og bak frukten mør. Dette tar omtrent 15 minutter, avhengig av hvor modne nektarinene er.

Tips:
Om du ikke har en kyllingholder, bruk en liten alu-form med lokk (eller legg alu-folie over.

Legg deretter den hakkede sjokoladen i fordypningen i midten av holderen, og la den smelte under lokket. Hold øye med sjokoladen, og rør rundt underveis. Server med en gang.

Sendt inn av Weber

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
By på en nydelig rett med breiflabb i dag
Dagens rett

By på en nydelig rett med breiflabb i dag

Det er sausen som gjør susen i denne oppskriften. Den gode smaken av søt sitrus matcher breiflabbens hummeraktige karakter veldig godt.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Dette er en søndagsmiddag å glede seg til
Dagens rett
Posjert kylling med rotfrukter og urtesaus

Dette er en søndagsmiddag å glede seg til

Saftig kyllingkjøtt som «svømmer» på en seng av ferske smakfulle rotgrønnsaker er velegnet til å samle familien til en høstlig søndagsmiddag.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Med denne får du en solid smak av Nord-Rhône for en liten sum
+
Godbiter i pollisten

Med denne får du en solid smak av Nord-Rhône for en liten sum

Fra samme produsent kommer også strålende utgaver fra de beste terroirene i Nord-Rhône.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Knallpris for viner fra Napolis bakland
+
Ukens vin

Knallpris for viner fra Napolis bakland

Både den røde og den hvite representerer veldig godt Campanias potensial – og ikke minst produsentens håndlag.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Sjeldent møte med norsk vinmaker
Matkurs og vinkurs
Vinsmaking i Oslo

Sjeldent møte med norsk vinmaker

Den 05. november får du servert spennende historier og 7 viner fra den norske vinimportøren og vinmakeren som har fått høyest mulig utmerkelse i Italia.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Liker ikke likør? Da har du ikke smakt denne drinken
Ukens drink

Liker ikke likør? Da har du ikke smakt denne drinken

Likør er en viktig ingrediens i mange drinker. I denne uhyre lettlagde oppskriften spiller den dessuten hovedrollen.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her