Pisk godt sammen ingrediensene til pannekakene. Stek disse.
Fyll:
Legg rosinene i bløt i rom noen timer. Knus valnøttene og bland dem med rosinene, melis og pisket krem. (Ønskes en syrligere masse, kan pisket krem erstattes med rømme) Legg fyllet i pannekakene og brett disse i et triangel. Legg de fylte pannekakene i et ildfast fat. Hell over sjokoladesaus.
Sjokoladesaus:
Pisk egg og melis, tilsett melk, sjokoladebiter, fløte og vailjestang. Pisk kontinuerlig i vannbad til sjokoladen er smeltet. Flamber med rom. Du kan dekorere med bær om ønskelig.
Yoghurtsalat er en sommerfavoritt som skapt for ethvert grillmåltid, og så kjapp å lage at retten også midt i ferien. Prøv den også som dip til chipsen.
Med både chardonnay, chenin blanc og rosévin i porteføljen samt pinot noir fra Patagonia, har mye skjedd samtidig som Weinert er trofast mot konseptet.