Krydret kyllingleversalat

Krydret kyllingleversalat

En deilig salat der kyllinglever gjør den til en deilig forrett.

Fremgangsmåte

Bland oljene med krydderet i en plastpose eller i en skål. Ha kyllingleveren (som du har renset for fett, sener og hinner) oppi og bland godt. La den ligge minst 15 minutter.

Skyll og tørk salaten. Fordel på fire tallerkener.

Varm opp en wok eller stekepanne og rist pinjekjernene lett. Hell kyllingleveren og marinaden oppi pannen og fres videre i 4-5 minutter under stadig omrøring. Leveren skal ikke være helt gjennomstekt.
Tilsett hvitløken og fres videre et halvt minutt. Tilsett sherryeddik og soyasaus, fres videre i 10-15 sekunder og smak til med salt.

Fordel kyllingleverblandingen på tallerkenene. Dryss over mynte- og basilikumstrimlene.

Server med en gang sammen med godt brød.

Se våre andre oppskrifter med kyllinglever

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Djevelsk god varm sjokolade- og romdrink
Ukens drink

Djevelsk god varm sjokolade- og romdrink

Jag vinteren på dør - eller gled deg over den med denne varme og krydrete drinken med smak av rom og sjokolade.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Slik lager du klassikeren Kvikklunsjkake
Ukens kake

Slik lager du klassikeren Kvikklunsjkake

Men den lages altså helt uten Kvikklunsj.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Denne vinen og druesorten slutter aldri å fascinere
+
Godbiter i pollisten

Denne vinen og druesorten slutter aldri å fascinere

Hvordan det er mulig å lage en rødvin med så mye karakter og eleganse og likevel bare 11,5 prosent alkohol. Og så finnes den på de fleste større pol.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

For 200 kroner får du en virkelig herlig rødvin
+
Ukens vin

For 200 kroner får du en virkelig herlig rødvin

Den finnes dessuten i de fleste polhyller og er perfekt å ta med seg på vinterferien – også om den tilbringes hjemme.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

7 superlekre viner fra Piemonte til 4-retters på Kullt
Matkurs og vinkurs
Winedinner 26. mars i Oslo

7 superlekre viner fra Piemonte til 4-retters på Kullt

Den 26. mars tar den historiske vinprodusenten, Vietti, turen til Kullt for å gi deg en kveld du sent vil glemme.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Slik lager du ekte bolognesesaus som i Bologna
Guide
Spagetti bolognese oppskrift 

Slik lager du ekte bolognesesaus som i Bologna

Lag en solid porsjon bolognesesaus på ekte Bologna-maner så har du til flere raske måltider den nærmeste tiden. Her er oppskriften og vinforslag.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her