Kylling i grønn karri som i Thailand
Foto: SuchatSi

Kylling i grønn karri som i Thailand

Grønn curry med kylling er en enkel og eksotisk gryterett fra Thailand. Den varmer garantert godt i munnen og spesielt når det er litt kaldt ute.

Fremgangsmåte

  1. Fres løken i olje i two minutter, tilsett karripasta, senk varmen og fres videre i to minutter. Tilsett kyllingfiletene og stek i tre minutter.
  2. Ryst kokosmelken og hell den over kyllingblandingen. Smak til med salt. Kok opp, legg på lokk og sett i ovnen, 120 grader i en time.
  3. Server kokt thairis til samt en salat av honningmelon i terninger, issalat eller annen sprø salat, ristede melonfrø, finhakkede peppermynte- og sitronmelisseblader.
  4. Hell over en dressing av en teskje flytende honning, to teskjeer risvinseddik og to teskjeer god olje.

Prøv en av disse 13 thaiinspirerte oppskriftene

Flere gode internasjonale retter finner du her

Bli abonnent på aperitif +  og oppnå store fordeler samtidig som rabatter på alle våre kurs

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Med helgrillet indrefilet av storfe med frisk aspargessalat på menyen blir det fest
Dagens rett

Med helgrillet indrefilet av storfe med frisk aspargessalat på menyen blir det fest

Venter du storinnrykk i helgen, er dette noe som vil vekke begeistring hos så vel liten som stor.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Slike grillspyd er en innertier på varme sommekvelder
Dagens rett
Sjømatspyd

Slike grillspyd er en innertier på varme sommekvelder

Duften av grillet sjømat er sommer og ferie og er perfekt meny for midtsommerfesten som jo er starten på sommeren for de fleste.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Sjeldent og velkomment besøk i basisutvalget
+
Godbiter i pollisten

Sjeldent og velkomment besøk i basisutvalget

Kitzeck-Sausal er et område få har hørt om, men som du ikke glemmer når du først har vært der.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Unike Andes-nære viner
+
Ukens vin

Unike Andes-nære viner

Det finnes høyereliggende vinmarker i Argentina enn hvor disse kommer fra, men veldig få som er så nær og så påvirket av Andes-fjellene.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Forsiden akkurat nå - 6

Er ripsene i hagen modne, skal du bake denne herlige sjokoladekaken
Ukens kake

Er ripsene i hagen modne, skal du bake denne herlige sjokoladekaken

Denne uken gir vi deg oppskriften på en kontrastfylt kake. En saftig mørk sjokoladebunn toppet med et tykt lag hvit krem og fristende røde rips.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her