Kyllingrulade-symfoni
Foto: Alf Börjesson

Kyllingrulade-symfoni

Fremgangsmåte

Bland alle ingrediensene til marinaden. Ha hvitt kjøtt og marinaden i en plastpose. Knyt posen og bland godt. Legg posen i kjøleskap.

Legg 3 av kyllingfiletene mellom to lag plastfolie og bank dem lett ut, ca. ½ cm tynne. Den siste fileten skjæres i 4 tynne strimler. Legg filetene i urtemarinade og la dem marinere 1 time eller så lenge du har tid.

Kok opp en liten kjele med vann. Lag et kryss i skinnet på toppen av hver tomat. Legg tomatene i kokende vann ca.10 sekunder. Ha dem over i en bolle med iskaldt vann og ta av skinnet. Del tomatene og skrap ut frøene med en teskje. Skjær tomatene i små biter. Ha i oliven i ringer og bland inn chilisaus.

Ta opp de utbankede kyllingfiletene fra marinaden og tørk dem litt. Dryss på litt urter, fetaostterninger delt i to og noen av tomatbitene fra tomatsalsaen (ikke så mye av sausen). Ha på krydder. Rull sammen og fest med to ostepinner. Stek ruladene i en panne med litt olje og etterstek i ovn ved 200 °C i ca. 10 minutter.

Skrell den nederste delen av aspargesene og tvinn en kyllingstrimmel rundt. Fest med to ostepinner. Stek dem i panne med litt olje. Server kyllingsymfonien med tomatsalsa og for eksempel urtestekte poteter.

De beste oppskriftene med kylling finner du her

Og her finner du veldig mange andre spennende oppskrifter med kylling

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Matprat.no

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Denne baroloen ser du ikke så ofte – så benytt sjansen
+
Godbiter i pollisten

Denne baroloen ser du ikke så ofte – så benytt sjansen

Den kommer fra en La Morra-vinmark som skiller seg ut.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Det er lett å se hvorfor Thermenregion kalles Østerrikes Côte d'Or
+

Det er lett å se hvorfor Thermenregion kalles Østerrikes Côte d'Or

Østerrike er ikke kjent for å ha lettsolgte navn på sine vinregioner og druesorter. Men like fullt satses det på å bringe Thermenregion opp og fram i lyset etter mange år i skyggen, uten å måtte bruke sammenligningen med Burgund.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Denne vinen smaker som en klassisk burgunder, men er altså californisk
+
Godbiter i pollisten

Denne vinen smaker som en klassisk burgunder, men er altså californisk

Det er altså ikke bare det franske navnet som forteller om relasjonen.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

En sterk utfordrer til chablis til skreimiddagen – også prismessig
+
Ukens vin

En sterk utfordrer til chablis til skreimiddagen – også prismessig

Og ikke minst finnes den på de fleste pol – og sågar i magnumflaske som må bestilles.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Eksklusiv vertikalsmaking med 9 viner og snacks
Matkurs og vinkurs
Vinsmaking i Oslo

Eksklusiv vertikalsmaking med 9 viner og snacks

Kullt inviterer deg til vertikalsmaking den 12. mars. Her får du smake viner fra 3 av de beste appellasjonene i Bordeaux, kombinert med 5 snacksretter.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Test ulike uttrykk for Wachau-grüner til utrolig god pris
+
Ukens vin

Test ulike uttrykk for Wachau-grüner til utrolig god pris

Deres friskhet, fruktighet og ulik grad av terroiravtrykk gjør dem til supre matviner. Og perfekte til å møte våren med.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her