Kyllingrulade-symfoni
Foto: Alf Börjesson

Kyllingrulade-symfoni

Fremgangsmåte

Bland alle ingrediensene til marinaden. Ha hvitt kjøtt og marinaden i en plastpose. Knyt posen og bland godt. Legg posen i kjøleskap.

Legg 3 av kyllingfiletene mellom to lag plastfolie og bank dem lett ut, ca. ½ cm tynne. Den siste fileten skjæres i 4 tynne strimler. Legg filetene i urtemarinade og la dem marinere 1 time eller så lenge du har tid.

Kok opp en liten kjele med vann. Lag et kryss i skinnet på toppen av hver tomat. Legg tomatene i kokende vann ca.10 sekunder. Ha dem over i en bolle med iskaldt vann og ta av skinnet. Del tomatene og skrap ut frøene med en teskje. Skjær tomatene i små biter. Ha i oliven i ringer og bland inn chilisaus.

Ta opp de utbankede kyllingfiletene fra marinaden og tørk dem litt. Dryss på litt urter, fetaostterninger delt i to og noen av tomatbitene fra tomatsalsaen (ikke så mye av sausen). Ha på krydder. Rull sammen og fest med to ostepinner. Stek ruladene i en panne med litt olje og etterstek i ovn ved 200 °C i ca. 10 minutter.

Skrell den nederste delen av aspargesene og tvinn en kyllingstrimmel rundt. Fest med to ostepinner. Stek dem i panne med litt olje. Server kyllingsymfonien med tomatsalsa og for eksempel urtestekte poteter.

De beste oppskriftene med kylling finner du her

Og her finner du veldig mange andre spennende oppskrifter med kylling

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Matprat.no

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Råmarinert kveitefilet med tapenadedressing og parmesan er den perfekte middagsløsningen når det er sommer og varmt
Dagens rett

Råmarinert kveitefilet med tapenadedressing og parmesan er den perfekte middagsløsningen når det er sommer og varmt

Når det koker på kjøkkenet, må tiden du tilbringer der reduseres til et minimum. Da kommer denne retten inn som en reddende engel. Den smaker da også himmelsk.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Prøv japanske Yakitori-spyd med kylling på grillen
Dagens rett

Prøv japanske Yakitori-spyd med kylling på grillen

Utbeinete kyllinglår får en runde i en klassisk japansk marinade som matcher kyllingkjøttet godt. Topp mat til grillfesten.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Hekta på Antikken? Fyll glassene med disse vinene
+
Godbiter i pollisten

Hekta på Antikken? Fyll glassene med disse vinene

Gresk vin er i vinden og noen er mer klassiske enn andre. Disse er dessuten knallgode kjøp.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Sjelden og rimelig rødvin som skapt for sommervarme
+
Ukens vin

Sjelden og rimelig rødvin som skapt for sommervarme

Den er saftig og leskende med moderat alkohol og et bredt bruksområde. På 60+ pol.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Salat med burrata og fersken er en fest både for øyet og ganen
Dagens rett

Salat med burrata og fersken er en fest både for øyet og ganen

Dagens rett er en sikkelig lekkerbisken. Her får både øyet og ganen glede seg. Silkemyk og kremet burrata får selskap av pepret ruccola, bitter raddichio og søt og syrlig fersken - en real fest av en smaksopplevelse.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Vannmelon er både leskende og svalende og med whisky og litt til får den ekstra dybde
+
Ukens drink

Vannmelon er både leskende og svalende og med whisky og litt til får den ekstra dybde

Denne drinken er suveren om sommeren. Perfekt på grill- eller før den siste fotballfesten denne helga.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her