Lun Snøfrisk med ovnsbakte cherrytomater og fennikel
Foto: Eva Brænd

Lun Snøfrisk med ovnsbakte cherrytomater og fennikel

Fremgangsmåte

  1. Ovnsbakte cherrytomater:
  2. Skjær et kryss i enden av tomatene. Sett dem i en ildfast form, dryss over den hakkede hvitløken, salt, pepper og rosmarin.
  3. Hell over olje og bak i ovnen ved 150 grader til tomatene begynner å bli myke. Brett skinnet opp rundt toppen.
  4. Ovnsbakt fennikel:
  5. Del fennikelen på langs i 6 båter, legg den i en ovnspanne og bak i ovnen på samme måte som tomatene.
  6. Snøfrisk på toast:
  7. Bland Snøfrisk godt med urter og pepper, form massen til egg.
Anrettes på toasten som er ristet i olje og hvitløk. Varmes i salamanderen eller under grillelementet i stekeovnen.

Sendt inn av Håvard Ravn Larsen

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Slik lager du pastasalat med ost
Dagens rett

Slik lager du pastasalat med ost

En pastarett kommer alltid beleilig. Mettende, lett å tilberede, og ikke minst, smakfull. Vel og merke dersom du benytter gode råvarer, og det gjør vi jo selvsagt alltid. En hvitvin fra Alsace er drikkefølget til denne retten.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Danker ut «brød-og-smør-vinene» på alle måter
+
Ukens vin

Danker ut «brød-og-smør-vinene» på alle måter

De er både billigere og mye bedre enn storselgerne samtidig som den bidrar til å hjelpe ansatte og bedrifter i restaurantbransjen på hjemmebane.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Slik har du ikke smakt alvarinho før
+
Godbiter i pollisten

Slik har du ikke smakt alvarinho før

Det er ikke bare emballasjen som skiller denne vinen fra alle andre.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Denne supre greske rødvinen smaker av sommer
+
Ukens vin

Denne supre greske rødvinen smaker av sommer

Ikke fordi den er lett, men fordi den har en saltmineralsk kirsebærkarakter som gjør den veldig fristende å drikke.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Med  byggris og avocado blir rekesalaten ekstra mettende
Dagens rett

Med byggris og avocado blir rekesalaten ekstra mettende

Byggris og avocado er det som skal til for å gjøre en håndfull reker eller andre skalldyr til et fullverdig måltid. Smaker knallgodt gjør det også.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Dette er trolig det eneste du får smake av Keller i denne årgangen
+

Dette er trolig det eneste du får smake av Keller i denne årgangen

Klaus Peter Keller slipper 3252 flasker i TU 3. juni, og det er ikke så mye mer derfra som kommer av 2025-årgangen.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her