Muffins med parmaskinke, kremet spinat og egg
Prosciutto di Parma

Muffins med parmaskinke, kremet spinat og egg

Fremgangsmåte

Loffmedaljonger:
Skjær ut 6 ringer av loffen. Stek loffmedaljongene gyllenbrune på begge sider i meierismør. Ta dem ut av pannen og legg til side. 

Kremet spinat:
Stek sjalottløk og spinat. Rør rundt i ca. 20 sekunder før du tilsetter fløten og parmesan. La det putre i ca. 1 minutt. Smak til med salt og pepper. Kle 6 smurte muffinsformer med parmaskinke og legg deretter en loffmedaljong i hver muffinsform. Fyll på med kremet spinat, men spar litt plass og knekk deretter et egg på toppen.

Stek på varmluft i 170°C i 10-15 minutter.

Ta muffinsene ut av formen, dryss over revet parmesan, finhakket gressløk og noen dråper olivenolje. 

Her finner du mange andre oppskrifter på muffins

Her finner du veldig mange kakeoppskrifter

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli medlem av Apéritifs Mat- og vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

 

Sendt inn av Prosciutto di Parma

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Rosa pannekaker til frokost eller dessert som alle vil like
Ukens kake

Rosa pannekaker til frokost eller dessert som alle vil like

Disse rødbetepannekakene passer til så vel frokost som dessert - eller når bare er «fysen» på noe godt. Uten at du bruker av kvoten for det søte.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Et av de aller beste kjøpene i basis
+
Godbiter i pollisten

Et av de aller beste kjøpene i basis

I ny årgang er denne Rioja-en helt i tet, og så er den å finne i basisutvalgets 60+ polutsalg. Fra samme produsent kommer også noen hvite godbiter.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

De lekreste bobler finnes på 60+ pol
+
Godbiter i pollisten

De lekreste bobler finnes på 60+ pol

Denne champagne-neoklassikeren er ikke bare nydelig nå, men har dokumentert en usedvanlig god lagringsevne – etter omkorking.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Med denne er suksessen sikret for årets siste måltid
+
Ukens vin

Med denne er suksessen sikret for årets siste måltid

På plass på 180 pol, prisen er utrolig god, og den finnes sågar i magnum, også den til svært god pris.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Gjør fredagsmiddagen eksotisk spenstig med denne oppskriften
Dagens rett

Gjør fredagsmiddagen eksotisk spenstig med denne oppskriften

Det er umulig å ikke glede seg over denne retten med masse krydder og en eksotisk grillsaus som du med enkelhet lager selv.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Gjør et kupp med denne Nahe-rieslingen
+
Ukens vin

Gjør et kupp med denne Nahe-rieslingen

Den er nemlig laget av en av de aller beste. Og så er det satt ned til bare 250 kroner.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her