Ovnsbakte egg med Bimi og syltede sennepsfrø
Bimi

Ovnsbakte egg med Bimi og syltede sennepsfrø

Bakte egg er deilig og luksuriøs frokost. Denne varianten med Bimi® og syltede sennepsfrø er ekstra innbydende.

Fremgangsmåte

Sylt sennepsfrøene kvelden før servering. Bland eddik, vann, salt og sukker i et lite sylteglass og rør om til sukkeret har løst seg opp. Legg i sennepsfrøene og laurbærbladet, skru på et lokk og sett glasset i kjøleskapet over natten.

Forvarm ovnen til 180 grader med en langpanne på nest nederste rille.

Legg en toppet spiseskje crème fraîche i bunnen av fire små ildfaste former og knekk i et egg i hver. Strø over litt finhakket persille, en klype muskat og salt. Legg i et par Bimi®-stilker i hver og en spiseskje til med crème fraîche.

Sett formene i langpannen og hell i nok kokende vann til vannbadet når 1/3 opp på kanten av formene. Stek dem i 15-20 minutter til eggehviten er stekt, men eggeplommen fortsatt er rennende. Løft formene veldig forsiktig ut av vannbadet og sett på tallerkener.

Stek brødskivene i en stekepanne med smør på middels varme til de er gylne og sprø på hver side og skjær dem i pinner.

Server eggene toppet med litt ekstra persille, syltede sennepsfrø og en klype chili. Brødpinnene legger du ved.

 Her finner du mange grønnsaksretter som smaker veldig godt

På jakt etter flere oppskrifter med egg? Sjekk her

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli medlem av Apéritifs Mat- og vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

 

 

Sendt inn av Bimi

Forsiden akkurat nå
Smaken av norsk sommer er søt nypotet og røkt ørret
Dagens rett

Smaken av norsk sommer er søt nypotet og røkt ørret

Nypotet er god både varm eller kald. Sittende til bords eller pakket med til piknik. I regnvær eller godvær. Prøv lun nypotetsalat med røkt ørret du også.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Azorene fortsetter å imponere - disse vinene er intet unntak
+
Godbiter i pollisten

Azorene fortsetter å imponere - disse vinene er intet unntak

At det er noe ekstra med vinene som kommer fra et øyrike midt i Atlanteren, er en underdrivelse.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Riesling og chardonnay slik du ikke kjenner den
+
Godbiter i pollisten

Riesling og chardonnay slik du ikke kjenner den

Det er ikke bare at disse vinene kommer fra en anonym adresse i Rheinhessen, men stilen bidrar til å skape ny interesse for Tysklands viktigste og hurtigst voksende vinstiler.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Topp sommerhvitvin for 200 kroner
+
Ukens vin

Topp sommerhvitvin for 200 kroner

Den har alt du trenger for å løfte sommermåltidet.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Har du en kokeplate eller primus og en gryte, lager du denne retten enkelt
Dagens rett

Har du en kokeplate eller primus og en gryte, lager du denne retten enkelt

Her skal nemlig alt godgjøre seg sammen i en liten time til en rett som både cowboys og cowgirls vil like.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Med denne vinen blir du overbevist om naturvinens selvfølgelige plass
+
Ukens vin

Med denne vinen blir du overbevist om naturvinens selvfølgelige plass

Mens mange har vendt naturviner ryggen*, er denne beviset på at konseptet ikke er en forbigående trend.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her