Sennepssild med eplebiter
Foto: Esten Borgos

Sennepssild med eplebiter

Sennepssild lager du veldig enkelt selv. Vi kan love deg at den smaker ekstra godt. Du kan servere den på frokostbordet, til lunsj eller til et sildebord med venner.

Fremgangsmåte

Ta sildebitene ut av laken, legg på tørkepapir og la dem renne av seg. Skjær eple og løk i biter, og finhakk dill.

Bland sammen dill, sennep, sukker, eddik, solsikkeolje og lettrømme. Smak til sausen med salt og pepper, eventuelt litt sukker og eddik. Bland eple- og løkbitene inn i sausen.

Legg sild og saus lagvis i et glass eller krukke, og legg på lokk. Silden bør trekke et par timer i kjøleskap før den spises

Silden er holdbar i kjøleskapet i ca. 1 uke.

Her er alle sildeoppskriftene du trenger

Se hvordan du lager kryddersilde her

Se hvordan du lager din egen tomatsild her

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat- og vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

 

Sendt inn av Godfisk.no

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Gled deg til strålende champagner blant januarnyhetene
+
Tester

Gled deg til strålende champagner blant januarnyhetene

Om du ikke har brukt opp hele boblebudsjettet, er det mange virkelige godbiter blant de 80 nyhetene som er testet.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Imponerende Loire-viner gjør hvit januar til en gledens måned
+
Tester

Imponerende Loire-viner gjør hvit januar til en gledens måned

Det er i stor grad (men ikke bare) nyere navn som styrer skuta, ikke bare i Loire, men også i Burgund, Tyskland og Alsace når de nye hvitvinene i januar oppsummeres.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Et av de aller beste kjøpene i basis
+
Godbiter i pollisten

Et av de aller beste kjøpene i basis

I ny årgang er denne Rioja-en helt i tet, og så er den å finne i basisutvalgets 60+ polutsalg. Fra samme produsent kommer også noen hvite godbiter.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Gjør et kupp med denne Nahe-rieslingen
+
Ukens vin

Gjør et kupp med denne Nahe-rieslingen

Den er nemlig laget av en av de aller beste. Og så er det satt ned til bare 250 kroner.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Har du skinke igjen i kjøleskapet? Da er også middagen i boks
Dagens rett

Har du skinke igjen i kjøleskapet? Da er også middagen i boks

Det skal ikke mer enn en liten vri på tilbehøret, så blir mandagens restemiddag riktig så god.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Spiste du ikke kalkun på nyttårsaften - benytt sjansen nå
Dagens rett

Spiste du ikke kalkun på nyttårsaften - benytt sjansen nå

Med denne oppskriften blir kalkunfileten ekstra god. Hemmeligheten er å trekke den i en krydderkraft og selvsagt kjøre på med mye godt tilbehør.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her