Om du ønsker kan du bytte ut vaniljestang med kanelstang.
Børst og vask appelsinene og sitronene veldig godt. Får du tak i bitre appelsiner, så er det fint. Skjær appelsinene og sitronene i to på langs og så i to på langs en gang til. Skjær frukten i tynne skiver på tvers. Ta vare på steinene og legg dem i en gaspose.
Ha alt i en stor kjele og hell på vann. Legg i snittet vaniljestang. La alt koke under lokk ca. 1 time.
Ta marmeladen over på rengjorte glass eller krukker. Oppbevar mørkt og kjølig.
Vi har besøkt Tabuno i Bjørvika, Potong i Bangkok og Tlecān i Mexico City - alle med sterke kvinner ved roret. Dette er bare litt av det du kan lese i siste utgave av magasinet Apéritif.
Denne klassikeren av en Chianti Classico er i særdeles god form om dagen – perfekt til peiskosen eller dine beste kjøttretter. Her får du vite hvorfor.
Etter helgen er det nok mange som har kjøleskapet fullt av rester. Med denne oppskriften på fransk bondeomelett får du omsetning på litt av restene. Og denne oppskriften kan varieres i det uendelige.