Varm jordbær og sukker i en gryte slik at bærene blir varme, men ikke går i stykker. Ta gryten av platen og bland i likøren. Server umiddelbart over vaniljeis.
Flere deilige oppskrifter med jordbær
Slik tar du vare på sommerens bær
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
En deilig saus av jordbær som du kan bruke til mange desserter.
Varm jordbær og sukker i en gryte slik at bærene blir varme, men ikke går i stykker. Ta gryten av platen og bland i likøren. Server umiddelbart over vaniljeis.
Flere deilige oppskrifter med jordbær
Slik tar du vare på sommerens bær
Sendt inn av Opplysningskontoret for frukt og grønnsaker
Ingen ting er så godt som hjemmelaget vaniljesaus. Så enkelt og så billig og langt bedre enn den du får kjøpt i butikken.
Det er ikke mange ingredienser du trenger for å lage en deilig vaniljesaus.
Her har du et deilig pålegg å ha på brødskiva med frisk smak av pasjonsfrukt og sitron.
Denne produsenten lager vinene etter alle kunstens regler, og det kjennes på smaken.
Les hele sakenGjør en gresk vri på 1. mai-helgen i år, fr den ene kan du plukke med deg allerede i dag i de fleste polutsalg.
Les hele sakenFor i det siste har han tatt steget videre.
Les hele sakenJulia Kemper har satt ettertrykkelig spor etter seg i basishylla med stadig nye viner i klassen klar adresse og veldig god valuta for pengene.
Les hele sakenDenne oppskriften på sitronmarinert kylling passer både når du har liten eller god tid. Sitron er en effektiv smaksforsterker.
Les hele sakenHelstekt kylling er en skikkelig festrett, og sausen lager seg nesten helt selv under stekingen.
Les hele saken