Taco med fisk og to typer dip
Foto: Juanmonino

Taco med fisk og to typer dip

Tacolefser fylt med krydret torsk, tacosaus- og guacamole-dip er perfekt kosemat.

Fremgangsmåte

  1. Bland tacokrydder og griljermel. Ha på en flat tallerken og vend fiskebitene slik at de er dekket.
  2. Varm olivenolje i en stekepanne og stek fisken 2 minutter på begge sider. Hold varm.
  3. Varm tortillaene (eller tacoskjellene).
  4. Legg salat, finhakket rødløk, ost, tacosaus og guacamole i lefsene og topp med fiskene og et frisk koriander.
  5. Rømmedressing:
    Ha ingrediensene i en blander og kjør til jevn masse.
  6. Ha rømmedressingen i en spruteflaske og sprøyt på toppen.
  7. Server med tacosaus og guacamoledip (som du lager ved å blande 1 dl guacamole med 1 ts sitronsaft og 2 ss rømme og gjerne litt ekstra krydder etter smak).

Tips: Sunne nachos kan du lage av tørre tacolefser/tortillas ved å dele dem i trekanter, smøre dem med olje, krydre dem og steke dem i 10 minutter ved 175 grader. 

Se våre andre oppskrifter på taco

Slik lager du guacamole selv

Slik lager du tacosaus selv

Bli abonnent på aperitif +  og oppnå store fordeler samtidig som rabatter på alle våre kurs

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Med kamskjell servert på denne måten blir det fest
Dagens rett
Kamskjell med brokkoli og hvitløk

Med kamskjell servert på denne måten blir det fest

Prøv denne lettlagde, men du verden så smaksrike oppskriften med kamskjell.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Dette skal du servere på 17. maifrokosten: Autentisk Bellini ferdig i flaske og det til en svært gunstig pris
+
Ukens drink

Dette skal du servere på 17. maifrokosten: Autentisk Bellini ferdig i flaske og det til en svært gunstig pris

Denne lekre drinken heller du rett fra flasken som kommer fra Harry's Bar hvor Bellini i sin tid ble skapt. Den kommer med 5,5 prosent alkohol og som alkoholfri utgave og er som skapt for utendørs nytelse og frokost/brunch.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

La de franske boblene få en pause på maifesten
+
Godbiter i pollisten

La de franske boblene få en pause på maifesten

Italienske bobler (men ikke prosecco) er virkelig i støtet, med Franciacorta på topp, og det til konkurransedyktige priser.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Disse vinene er fortsatt røverkjøp
+
Ukens vin

Disse vinene er fortsatt røverkjøp

Dão er en viktig kilde til svært gunstig prisede viner som også holder høy kvalitet. Disse er helt i teten.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Her finner du alle de digitale utgavene av magasinet Aperitif
+
Klubb

Her finner du alle de digitale utgavene av magasinet Aperitif

Siden magasinet Aperitif er en del av medlemskapet i Mat- og vinklubben, har vi samlet alle lenkene til de ulike utgavene nedenfor.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

70 nye viner i basis testet: Bli kjent med et nytt vinområde
+
Tester

70 nye viner i basis testet: Bli kjent med et nytt vinområde

Sardinia, Bordeaux, også fjelllutgaven samt ulike utrykk for chardonnay er noen er mai måneds beste nykommere i basishylla.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her