Knus oregano og bland med de andre krydderne. Oppbevar i en tett boks.
Bli abonnent på aperitif + og oppnå store fordeler samtidig som rabatter på alle våre kurs
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Det er kjempelett å lage tacokrydderet selv. Fyll det på et glass med tett lokk. Lag en stor porsjon når du først er i gang.
Knus oregano og bland med de andre krydderne. Oppbevar i en tett boks.
Bli abonnent på aperitif + og oppnå store fordeler samtidig som rabatter på alle våre kurs
Sendt inn av Apéritif
Smakssatt sukker er godt og fremhever smaken på bær, sitrusfrukter og krydder. Lag ditt eget smakssatte sukker og dekorer kaken eller desserten.
Duchessepoteter er så gode som de ser ut som - enda bedre enn potetmos.
Avocado-salsa er tynnere enn guacamole og er perfekt å dryppe over alt fra tacos til meksikanske kjøttretter - eller også som dip til nachos.
Denne salsaen er både sterk og god med både ancho og guajillo-chili.
Jalapeno-salsa lager du enkelt selv. Smaken overgår alt av det som finnes i glass.
Dette er sikkert den eneste oppskriften du trenger for å lage denne populære sausen. Du lager den på maks 15 minutter.
To varianter av pinot noir, og en morsom ikke helt tørr blandingsrosé i litersflaske. Da er vi i gang.
Les hele sakenHav og skog inspirerte Thomas Sjögren til Signum, den svenske vestkystens første tostjerners restaurant.
Les hele sakenMed svært moderat alkohol er det svakt påskegul perlende vin du skal gå for. Og du får veldig mye vin for pengene.
Les hele sakenNår det er sagt, er det også en vin som trives veldig godt til både lam og vilt.
Les hele sakenDen 14. april serveres det 4-retters meny som perfekt harmonerer med 6 viner fra det anerkjente champagnehuset, Drappier.
Les hele sakenPå Tabuno i Oslos Bjørvika byr kjøkkensjef Ivy Solheim og hennes unge team på en unik kombinasjon av norske råvarer i en filippinsk setting. Det gjorde dem til beste norske nykommer ifølge Falstaff Nordics.
Les hele saken