- Ha alle ingrediensene i en shaker fyllt med is.
- Shake godt i 10 sekunder og sil over i et avkjølt cocktailglass.
- Riv litt muskat på toppen - dette er et kraftig krydder, så pass på å ikke ta for mye.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Denne drinken kan gjerne serveres som en herlig avslutning på et godt måltid eller som en egen dessert.
Sendt inn av Apéritif
Kombinerer du ekstra god cognac og sjokolade blir det veldig godt. Denne drinken passer like godt kald som varm inne eller ute.
Her er en litt spesiell utgave av den klassiske champagnecocktailen vi serverer med en ekstra smak av flott cognac
De konkurrerer med burgundtopper, men til en annen pris. Mens volumene er bittesmå, er det nok av andre godsaker som lanseres 14, januar.
Les hele sakenOm du ikke har brukt opp hele boblebudsjettet, er det mange virkelige godbiter blant de 80 nyhetene som er testet.
Les hele sakenI ny årgang er denne Rioja-en helt i tet, og så er den å finne i basisutvalgets 60+ polutsalg. Fra samme produsent kommer også noen hvite godbiter.
Les hele sakenDen er nemlig laget av en av de aller beste. Og så er det satt ned til bare 250 kroner.
Les hele sakenNyt 10 fantastiske viner fra et av Italias mest ikoniske vinhus. Dette er en unik sjanse for deg som liker viner fra Chianti Classico.
Les hele sakenDet er i stor grad (men ikke bare) nyere navn som styrer skuta, ikke bare i Loire, men også i Burgund, Tyskland og Alsace når de nye hvitvinene i januar oppsummeres.
Les hele saken