Muddle (mos) limebåter og sukkerlake i et røreglass. Tilsett knust is og hell over whiskyen. Topp med knust is og pynt med en limebåt.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Du kan lage drinken med den type whisky du liker best, det vil si med eller uten røykkarakter. Eller du kan velge en helt annen type brennevin - for en mary kan lages på mange måter.
Soltero Y Sabroso betyr rett og slett enkel og velsmakende drink på spansk. Og den lever godt opp til navnet.
Denne drinken vil helt sikkert varme lenge. Ikke like lenge som historien om den riktignok som du også kan lese her.
At smeltet ost kan gi så mye smak alene, bare med følge av gammelt brød, vet bare den som allerede er en tilhenger av ostefondue på ekte sveitsisk vis. Den perfekte kveldskos som er lett å rigge til selv midt i uka.
Les hele sakenSelv om druen er tempranillo og området er Rioja, snakker vi om en hvitvin.
Les hele sakenFor fra Roeros sandjordmonn kommer noen av de mest elegante uttrykkene av druesorten.
Les hele sakenDenne rødvinen som smaker aldeles fortreffelig, kommer fra en historisk eiendom eid i dag av en like historisk og ikke minst berømt familie.
Les hele sakenGnocchi er kjempegodt bare med litt saus til som her. Eller som tilbehør. Lag en stor porsjon. Det blir du glad for senere.
Les hele sakenYvonne Seier Christensen kombinerer det skandinaviske med kunstforståelse, det beste fra Champagne og moderne bærekraftstrategier for å nå sine mål. Og det faller i smak.
Les hele saken