Det blir ikke oktoberfest uten brezel, obazda og pils
Derfor bør du én gang for alle lære deg å bake brezelne selv, og unne deg denne tyske kultpilsneren som belønning.
Les hele sakenVi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Derfor bør du én gang for alle lære deg å bake brezelne selv, og unne deg denne tyske kultpilsneren som belønning.
Les hele sakenI dag er det fokus på det mest kremede av kosemat, mac and cheese. Kjedelig, synes du? Ikke med øl både i og på si.
Les hele sakenPoteten er hverdagshelten som fortjener en ny storhetstid. Denne kombinasjonen vil hente fondantpoteter tilbake på festbordet.
Les hele sakenGrillsesongen er i gang for fullt, og lite smaker mer norsk sommer enn grillet makrell. Dette er ølet du ikke visste er som skapt for nettopp dette.
Les hele sakenBli med på en uforglemmelig kveld med 7 Fjell Bryggeri, Bareksten Spirits og fem lekre retter spesialkomponert av kjøkkensjefen på Nedre Foss Gård
Les hele sakenDenne uken settes norske tomater i høysetet. Med øl både i oppskriften og i glasset, vil du skjønne hva som gjør dem så fantastiske.
Les hele sakenFastelavn er dagen der du bør dra frem ølet det kanskje er vanskeligst å finne den perfekte matmatch til.
Les hele sakenNøttesteken er å finne på stadig flere bord på julaften, og med dette ølet får også vegetarjulemiddagen det drikkefølget den fortjener.
Les hele sakenVi er midt i dypeste høsten, og sesongen for lette, friske øl er utvilsomt forbi. Nå begynner tiden for de mørkere, mer maltrike typene, og en stor fordel med dette er at det nettopp er disse ølene som er de mest matvennlige.
Les hele sakenDet er på høy tid å fase ut rødvin som obligatorisk drikke til ostefatet. Det vil du si deg enig i så snart du har testet disse sammensetningene.
Les hele saken5. oktober åpner vakre Nedre Foss Gård dørene for en unik middag som vil falle både øl- og vinelskere i smak.
Les hele sakenSurøl er friskt, spennende og leskende, og kan ofte være en fin erstatning til både musserende, rosé- og hvitvin. Dermed er det også en utmerket følgesvenn til fisk og skalldyr, og nå er tiden inne for å teste og nyte denne kombinasjonen.
Les hele sakenSmak 11 fantastiske øl til en helt spesiell fem retters meny inspirert av julen. Denne herlige ølmiddagen finner sted på restaurant Stock i Barcode.
Les hele sakenSmak 10 fantastiske øl til en helt spesiell meny med det beste høsten har å by på, i flotte omgivelser på Nedre Foss Gård.
Les hele sakenDu kan filtrere på en lang rekke egenskaper, lete i historiske vindata, legge i vinkjeller og fortsatt bestille direkte fra pollisten.
Les hele saken
Er dere en større gruppe som ønsker en privat og skreddersydd vinsmaking? Da må du se hit!
Les hele saken
Lær mer om verdens beste musserende viner og smak 9 elegante champagner med vår egen vinekspert Marte Øyen Nordahl
Les hele saken
Bli med på en annerledes vinsmaking hvor vinene blir en del av historien. En hyllest til kvinnen, vinen og musikken.
Les hele saken
Tre norske vinfolk som med sin brede kunnskap har laget viner med historier verdt å fortelle. Den 09. november får du smake 7 viner fra P.A. Larsen og høre de spennende historiene.
Les hele saken
Opplev en helt spesiell kveld der moderne norske juleklassikere møter noen av Badens mest spennende viner. Her får du møte «Next Generation Winemaker of the Year”, Johanna Bernhart.
Les hele saken
Vil du smake 8 deilige rødviner og lære mer om hvorfor de er så forskjellige? Ta med deg en venn eller kom alene og få en god innføring.
Les hele saken
Bli med på en unik vinsmaking den 29. oktober, hvor du kan smake en sjelden samling Rioja-viner helt tilbake til 1990 fra det verdensberømte vinhuset.
Les hele saken
Bli med når kokk og TV-personlighet Ole Martin Alfsen, tar med seg 9 viner og sitt kjente gode humør.
Les hele saken
Drøm deg bort til vakre Piemonte den 20. oktober med viner laget av to unge kvinnelige vinmakere som våger å tenke nytt.
Les hele saken
Den 14. oktober har du muligheten til å bli bedre kjent med den anerkjente vinprodusenten Sanford, når du får smake på 6 av deres viner til en fantastisk meny.
Les hele saken
Vi snakker om krydderurtlikører og så vel sitrus- som kremlikør med krydderinnslag. Men også tørre brennevin med mye karakter, og sågar krydder.
Verdens nordligste destilleri slår til igjen, og en av bourbonfavorittene likeså. For dem som vil ha skotsk whisky for alle penga, får også sitt blant septembernyhetene på spesialpolet.
Det er noe av nyhetene for øl i basis og sider/fruktvin i basis og BU.
Men de to favorittene får også støtte av andre velkjente navn samt noen gode nykommere, inkludert i det virkelige budsjetthjørnet.
Vi får ikke nok av champagne og britiske bobler her i nord, og det virker som om de økende prisene ikke stopper denne lysten.
Med 2021-årgangen lever de fullt opp til forventningene – og litt mer.
Les hele sakenDen får druer fra noen av «gullkystens» beste vinmarker uten at det reflekteres i prisen.
Les hele sakenIkke uventet er de signert en som gjør akkurat slik det passer ham.
Les hele saken2025 er årgangen som ikke bare har gitt denne storselgeren ekstra fylde, men som også vil overbevise de som ikke er så fan av riesling.
Les hele sakenDet indiske kjøkken er det mest kreative når det kommer til å tilføre grønnsaksretter mye smak. Denne oppskriften på fylte auberginer Bharwa Baingan er intet unntak.
Les hele sakenDen tradisjonelle, velsmakende fårikålen kommer i mange forskjellige varianter alt etter hvor i landet du befinner deg - se oppskriftene her.
Les hele saken