- Finhakk løk og surr den i smør til den blir blank.
- Hell på kraft og appelsinjuice og la det koke litt inn.
- Jevn sausen med maisenna.
- Kok opp og smak til med salt og estragon.
- Sil sausen før servering.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
En enkel saus med frisk smak av appelsin. Denne sausen passer spesielt got til retter av kylling, kalkun og and, og kan godt serveres både varm og kald.
Sendt inn av aperitif
Dette er en nydelig pastasaus, som også kan brukes til laks og kjøtt.
Fiskesaus med paprika er deilig til hvit fisk, men prøv den også til lyst kjøtt som kylling, kalkun eller svin.
I hvert fall når den er hjemmelaget og så god som disse oppskriftene byr på.
Les hele sakenVi snakker om en hvitvin hvis druer vokser i noe av det mest historiske jordsmonnet.
Les hele sakenGresk vin er i vinden og noen er mer klassiske enn andre. Disse er dessuten knallgode kjøp.
Les hele sakenDen er saftig og leskende med moderat alkohol og et bredt bruksområde. På 60+ pol.
Les hele sakenJa, egentlig hele det østre middelhavsområdet. Den må få tid i kjøleskapet og blir faktisk bedre jo lenger den står.
Les hele sakenMarsala er trolig den mest undervurderte historiske vinskatten av alle, og Florio har det største utvalget av vellagret vare. Som på grunn av at eieren er DiSaronno, nå også ønsker å bli et alternativ for miksologien.
Les hele saken