Denne oppskriften lærte jeg på Ibiza for ca 15 år siden. Jeg har forandret litt på den og kaller den bare for Bastesens drøm.
Hvalkjøttet skjæres i ca 1 cm brede tynne skiver (4-5 cm lange). Dette gjøres best når kjøttet er litt fryst. Det samme gjøres med baconet. Her har jeg av og til brukt omelettbacon. Skjer opp champignon. Stek soppen, baconet og kjøttet.
Server det hele på en seng av ris med en heftig peppersaus til. Garantert en himmelsk opplevelse som selv ville fått Greenpeace Watson til å tvile.
Store ferske kamskjell er fantastisk å grille eller steke. Du behøver svært lite tilbehør for at det skal smake himmelsk, men det gjør det med denne enkle jordskokkpureen.
Stilkselleri har en markant smak som du enten elsker eller hater, med varmebehandling og fløtegratinering, får pipa en annen lys - for dette kan ingen si nei til.