Chilimarinert kylling
Foto: Lisa Westgaard

Chilimarinert kylling

Fremgangsmåte

Del kyllingene i serveringsstykker. Bland sammen marinaden i en plastpose, legg i kyllingstykkene og knyt igjen posen. Mariner i 3-4 timer i kjøleskap.

Legg kyllingstykkene i en stor ildfast form eller en langpanne og stek ved 160 °C i 30-40 minutter. Mens kyllingen steker kan du gjøre alt klart til å steke krepsehalene.

Finhakk de røde chilipeprene og bland med ketchup, salt og pepper. Like før kyllingen er ferdig pensler du rekene og steker dem i olje i en panne i ca. 5 minutter eller til rekene er ferdig stekt. Bønnestuing er et tilbehør som setter en ekstra spiss på måltidet. I tillegg er det lurt å sørge for mye godt drikke i tilfelle tørsten skulle ta overhånd.

Legg bønnene i bløt natten over. Kok dem møre i nytt vann i ca. 1 time. Slå av vannet og rør inn maisenna utrørt i litt vann. Smak til med salt, eddik og sukker. Smaken kan også eventuelt varieres ved å tilsette tomatpuré eller en kryddersaus.

De beste oppskriftene med kylling finner du her

Og her finner du veldig mange andre spennende oppskrifter med kylling

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Matprat.no

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Denne varmer godt etter skituren
Ukens drink

Denne varmer godt etter skituren

Det fine er at du kan bruke whiskyen du har i skapet. Drinken vil forandre karakter etter hvoedingrediensen.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Er du Snickers-fan, da er dette kakeoppskriften for deg
Ukens kake

Er du Snickers-fan, da er dette kakeoppskriften for deg

Peanøtter smaker like godt i en kake som i snacksskåla. Prøv denne lettlagde og snacksy oppskriften.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Denne vinen smaker som en klassisk burgunder, men er altså californisk
+
Godbiter i pollisten

Denne vinen smaker som en klassisk burgunder, men er altså californisk

Det er altså ikke bare det franske navnet som forteller om relasjonen.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

En sterk utfordrer til chablis til skreimiddagen – også prismessig
+
Ukens vin

En sterk utfordrer til chablis til skreimiddagen – også prismessig

Og ikke minst finnes den på de fleste pol – og sågar i magnumflaske som må bestilles.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

7 superlekre viner fra Piemonte til 4-retters på Kullt
Matkurs og vinkurs
Winedinner 26. mars i Oslo

7 superlekre viner fra Piemonte til 4-retters på Kullt

Den 26. mars tar den historiske vinprodusenten, Vietti, turen til Kullt for å gi deg en kveld du sent vil glemme.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

På Mahaniyom Bar i Bangkok er de hekta på blekk - som blir til helt unike drinker
+

På Mahaniyom Bar i Bangkok er de hekta på blekk - som blir til helt unike drinker

På baren Mahaniyom i Bangkok går man nye veier for å skape annerledes smaksopplevelser hvor drinkene får navn etter hovedingrediensen: Cow, Pomelo og Squid er akkurat det du tror.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her