Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Sendt inn av Opplysningskontoret for frukt og grønnsaker
Purrestokk er ikke hverdagskost, men et produkt som har sin plass i matkulturen. Bare se hva du kan lage av noe som normalt ikke brukes.
Burger av seifilet smaker herlig. Stek dem i panne eller grill dem, og server i varme burgerbrød og med realt burgertilbehør.
Du må prøve denne oppskriften på potetlasagne hvor aubergine spiller en sentral rolle. En ekte vegetarrett.
Lakseburger er svaret på hverdagsmiddagen og til en fest. Med hjemmelaget burgerbrød og sitronmajones blir det kjempegodt. Oppskriften er såre enkel.
Oaxaca er sentrum for det meksikanske kjøkken. Sterke og lange tradisjoner og et enormt utvalg av råvarer forklarer hvorfor så mange gastronomer søker hit – og at også Michelin har inkludert området i sin første Mexico-guide.
Les hele sakenAncestral mezcal er en verden for seg – og er så håndverksmessig og arbeidsintensiv at det blir en livsstil for en produsent som Eduardo Carreño på palenque Candelaría i Oaxaca.
Les hele sakenDenne champagne-neoklassikeren er ikke bare nydelig nå, men har dokumentert en usedvanlig god lagringsevne – etter omkorking.
Les hele sakenPå plass på 180 pol, prisen er utrolig god, og den finnes sågar i magnum, også den til svært god pris.
Les hele sakenVed å fylle kyllingfileten med litt ost og krydder skaper du ekstra god fredagsstemning.
Les hele sakenDenne reinsdyrpannen har både mye smak og er rask å lage. Perfekt etter årets første søndagstur.
Les hele saken