Eggebagel
Foto: Lisa Westgaard

Eggebagel

Fremgangsmåte

Start med å hardkoke egg, dersom du ikke har noen som er ferdig kokt. Husk å avkjøle de kokte eggene i kaldt vann.

Del en bagel i to, og ha på smør. Legg på salatblader, gjerne ulike typer. Finhakk tomat og bland med hakkede urter og eventuelt en klype salt. Fordel tomatsalaten på bagelen. Del egget i skiver og legg dem over tomatsalaten.

En klype salt på egget setter en ekstra spiss på smaken, mens en kvist fra en frisk krydderurt gjør eggematen ekstra pen å se på.

Wraps for enhver smak

Her kan du forsyne deg av veldig mange oppskrifter på sandwich

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Matprat.no

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Ivy Solheim har med Tabuno skapt sin egen vri på filipino-kjøkkenet
+

Ivy Solheim har med Tabuno skapt sin egen vri på filipino-kjøkkenet

På Tabuno i Oslos Bjørvika byr kjøkkensjef Ivy Solheim og hennes unge team på en unik kombinasjon av norske råvarer i en filippinsk setting. Det gjorde dem til beste norske nykommer ifølge Falstaff Nordics.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Libanesisk rødvin stolt vinner i budsjettklassen
+
Ukens vin

Libanesisk rødvin stolt vinner i budsjettklassen

Få viner byr på like god valuta for pengene – og vekker like mye følelser som vinen fra et av verdens aller mest risikofylte områder.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Knallgode Jura-viner du rett og slett må prøve
+
Godbiter i pollisten

Knallgode Jura-viner du rett og slett må prøve

Produsenten tilhører det øvre sjiktet i Jura, men er ikke like kjent som sine svært så berømte naboer.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Få en ny smak av sauvignon blanc og det til en super pris
+
Ukens vin

Få en ny smak av sauvignon blanc og det til en super pris

Den østre delen av Friulis sauvignon blanc-stil er vel verd å teste ut. Denne er dessuten et knallkjøp. Og en drøm til årets første asparges.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Lag en lynrask gulasj til middag i dag
Dagens rett

Lag en lynrask gulasj til middag i dag

Gulasj gir dobbel varme. Hvor sterk du vil ha den, og hva du putter oppi den, avgjør du selv. Eller de andre rundt middagsbordet.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Blant øl-, brennevin- og sidernyhetene er det flere som passer i påskebagasjen
+
Tester

Blant øl-, brennevin- og sidernyhetene er det flere som passer i påskebagasjen

Påske er ikke bare treliter med vin (og krimbøker), men også gode alternativer til både peiskosen og påskemenyen som du finner blant de 26 testede produktene.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her