Kok asparges i lettsaltet vann i 2 minutter. Avkjøl i kaldt vann.
Vask og del cherrytomatene i to. Skrell og skjær rødløken i tynne skiver.
Vask og riv salatbladene over i en bolle. Bland inn grønnsakene.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Denne salaten er virkelig god. Frisk som bare det, og så klart aspargesen gir deg litt å tygge på.
Kok asparges i lettsaltet vann i 2 minutter. Avkjøl i kaldt vann.
Vask og del cherrytomatene i to. Skrell og skjær rødløken i tynne skiver.
Vask og riv salatbladene over i en bolle. Bland inn grønnsakene.
Sendt inn av Matprat.no
Denne ananassalsaen passer fint sammen med kraftig ovnsstekt kjøtt, så vel meksikansk som norskinspirert.
Cæsarsalat er blitt en favoritt. Den egner seg veldig godt med følge av kylling. Enkelt å lage og som smaker herlig. Her har du oppskriften.
Lag en frisk salat med skalldyr og rugbrød. Selvfølgelig topper du det hele med hjemmelaget aioli. Alt unnagjort på 10 minutter.
For det får du her i rikt monn, og så er den da også signert en av de aller beste.
Les hele sakenDu behøver derfor ikke å gå bomtur til nærmeste pol om det er nyheter du er opptatt av.
Les hele sakenI ny årgang er denne Rioja-en helt i tet, og så er den å finne i basisutvalgets 60+ polutsalg. Fra samme produsent kommer også noen hvite godbiter.
Les hele sakenDen er nemlig laget av en av de aller beste. Og så er det satt ned til bare 250 kroner.
Les hele sakenSå enkelt, så lett og så godt. Her er oppskriften på tirsdagens festmåltid.
Les hele sakenI januar skal det være lett og lyst. Disse vinene topper på alle områder – og er i tillegg knallbillige - uten å kompromisse med smaken.
Les hele saken