Pisk eggedosis av egg og sukker. Rør inn avkjølt, smeltet smør og potetmel blandet med maisennamel. Tilsett vannet og stek i krumkakejern.
Multekrem er som skapt for oppgaven
Dette er de syv slagene du skal bake til jul
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Du som ikke tåler gluten kan selvfølgelig lage krumkaker og spise dem med stor fornyelse. Følg bare oppskriften.
Pisk eggedosis av egg og sukker. Rør inn avkjølt, smeltet smør og potetmel blandet med maisennamel. Tilsett vannet og stek i krumkakejern.
Multekrem er som skapt for oppgaven
Dette er de syv slagene du skal bake til jul
Sendt inn av Apéritif
Denne smakfulle retten er ypperlig for de som ikke tåler gluten, men vil også falle i smak for de som ikke er allergiske.
Mens mange har vendt naturviner ryggen*, er denne beviset på at konseptet ikke er en forbigående trend.
Les hele sakenSiden det drikkes mye (kjedelig) øl i disse VM-tider, er det på tide å gå for et av alternativene blant sommerens nyheter i basisutvalget på polet.
Les hele sakenDet er ikke bare at disse vinene kommer fra en anonym adresse i Rheinhessen, men stilen bidrar til å skape ny interesse for Tysklands viktigste og hurtigst voksende vinstiler.
Les hele sakenHøsten 2028 åpner Terje Ommundsen og Tony Pedersen spansk grillrestaurant og vinbar på gamle Deichman – som nå heter Deich.
Les hele sakenEn av sommerens vellykkete, om enn ikke like åpenbare, kombinasjoner er spekesild og nypoteter. Her i en modernisert utgave.
Les hele saken