Kylling med sopp- og sennepssaus

Fremgangsmåte

(4 porsjoner)

Legg den tørkede soppen i en liten skål og hell i det kokende vannet. La det stå og trekke i 15 minutter.

Varm opp halvparten av oljen i en klebefri stekepanne. Ha i kyllingbrystene og la dem steke på middels varme i 5-6 minutter på hver side, eller til de er gjennomstekt. Ta kyllingbrystene ut av pannen, legg dem på et varmt serveringsfat og hold dem varme.

Hell resten av oljen opp i stekepannen, tilsett løken, og la den steke forsiktig i 2 minutter. Tilsett den friske soppen og la det steke videre i 3 minutter til.

La den bløtlagte soppen renne av og ta vare på bløtevannet. Skjær soppen i skiver og tilsett soppen og bløtevannet til stekepannen. La det hele koke opp, slå ned varmen, og la det surre til væsken er kokt inn til det halve.

Bland lettrømme og sennep i soppsausen, la det få et oppkok, slå ned varmen og la det surre forsiktig i 2 minutter. Smak på sausen og krydre med salt og pepper. Hell sausen over kyllingbrystene og server straks.

1 porsjon inneholder:

Energi 288 kcal

Proteiner 44 g

Karbohydrater 4 g

Fiber 1 g

Total fettmengde 10 g

Mettet fett 4 g

Natrium 85 mg

Sendt inn av Apéritif

Forsiden akkurat nå
Dette skal du servere på 17. maifrokosten: Autentisk Bellini ferdig i flaske og det til en svært gunstig pris
+
Ukens drink

Dette skal du servere på 17. maifrokosten: Autentisk Bellini ferdig i flaske og det til en svært gunstig pris

Denne lekre drinken heller du rett fra flasken som kommer fra Harry's Bar hvor Bellini i sin tid ble skapt. Den kommer med 5,5 prosent alkohol og som alkoholfri utgave og er som skapt for utendørs nytelse og frokost/brunch.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

70 nye viner i basis testet: Bli kjent med et nytt vinområde
+
Tester

70 nye viner i basis testet: Bli kjent med et nytt vinområde

Sardinia, Bordeaux, også fjelllutgaven samt ulike utrykk for chardonnay er noen er mai måneds beste nykommere i basishylla.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

La de franske boblene få en pause på maifesten
+
Godbiter i pollisten

La de franske boblene få en pause på maifesten

Italienske bobler (men ikke prosecco) er virkelig i støtet, med Franciacorta på topp, og det til konkurransedyktige priser.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Disse vinene er fortsatt røverkjøp
+
Ukens vin

Disse vinene er fortsatt røverkjøp

Dão er en viktig kilde til svært gunstig prisede viner som også holder høy kvalitet. Disse er helt i teten.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Så lett lager du kinamaten selv
Dagens rett
Wok med biff på kinesisk vis

Så lett lager du kinamaten selv

Oppskrifter på raske wokretter som denne er perfekte på travle hverdager.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

600 hvitviner testet: Den heftigste hvitvinen er søt, men det finnes også imponerende tørre viner i alle prisklasser
+
Tester

600 hvitviner testet: Den heftigste hvitvinen er søt, men det finnes også imponerende tørre viner i alle prisklasser

Riesling som tar fletta av det meste annet. Vin fra hutiheiti som ingen kan måle seg med. Og burgunderlegender til en tredel av prisen. Det er litt av mainyhetene blant de hvite vinene.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her