Her får du svært så praktiske kokketips
Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter
Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Dette er perfekt tilbehør til det meste av kjøtt og smaksrik fisk.Og så er det veldig kjapt å lage.
Her får du svært så praktiske kokketips
Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter
Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig
Sendt inn av Matprat.no
Rabarbra kan brukes til pickles. Alene eller sammen med andre grønnsaker. Det er en fin måte å utnytte sensommerens rabarbra som er litt grovere.
Disse bakte tomatene passer perfekt sammen med lammekjøtt eller stekt fisk. Men kan også brukes på et koldtbord eller som en lett kveldsrett.
St Anna er navnet på en type aspargesbønne, men denne klassiske kombinasjonen av bønner og tomatsaus kan lages med alle typer grønne bønner.
Denne brownien er ikke spesielt søt siden søtpoteten bidrar med sødme og mengden honning/sirup er svært moderat.
Les hele sakenI dag en doldis i Loire – i hvert fall for den yngre generasjon av chenin-elskere, men disse vinene er fortsatt i det absolutte teten for fascinerende mineralsk tørr chenin blanc.
Les hele sakenVi snakker om tysk pinot noir i flaske. Men ukens godbit er ikke hvilken som helst, for denne byr på sykt god valuta for pengene.
Les hele sakenSelv om druematerialet er nebbiolo fra toppmarker i La Morra, er prisen halvparten..
Les hele sakenKullt inviterer deg til vertikalsmaking den 12. mars. Her får du smake viner fra 3 av de beste appellasjonene i Bordeaux, kombinert med 5 snacksretter.
Les hele sakenFra produsenten med det litt uvanlige navnet, kommer en pen håndfull svært vellagete viner i et ytterst gunstig prisleie.
Les hele saken