- Del soppen i skiver. Brun smør i en panne og fres soppen til den har fått en fin gyllen farge. Dryss over salt og pepper.
- Hell over kraft og fløte og kok opp. La sausen småkoke i ca. 10 minutter til den tykner lett.
- Smak til med soyasaus.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Sopp og fløte blir til en deilig saus hvis du følger denne oppskriften. Sausen smaker til all slags kjøtt, fra viltkjøtt til kylling.
Sendt inn av Matprat.no
Dette er en nydelig pastasaus, som også kan brukes til laks og kjøtt.
Fiskesaus med paprika er deilig til hvit fisk, men prøv den også til lyst kjøtt som kylling, kalkun eller svin.
Ukens kake holder ikke tilbake på noe, men du verden så godt den smaker. Her er oppskriften.
Les hele sakenAt denne roséen finnes på slottet*, skal ha med familiebånd å gjøre. Og garantert også fordi den smaker veldig godt.
Les hele sakenDenne har det lille ekstra som viser at denne druen er langt mer enn en lettere lys rødvin med moderat alkohol.
Les hele sakenBåde hvit, rosa og rød Saumur er favoritter akkurat nå.
Les hele sakenBli med når kokk og TV-personlighet Ole Martin Alfsen, tar med seg 9 viner og sitt kjente gode humør.
Les hele sakenDirk Niepoorts tanker går lenger enn til sine vinmarker.
Les hele saken