Sprø aprikos- og eplestenger

Fremgangsmåte

Forvarm stekeovnen til 180 C. Smør en langpanne på 23 x 28 cm.

Ha aprikosene og eplebitene i en gryte sammen med eplejuicen og det revne appelsinskallet. La det småkoke forsiktig i 10 minutter. La blandingen avkjøles litt og hell den opp i en matmølle eller hurtigmikser. Kjør maskinen til fruktmassen er glatt.

Rør sammen margarin og sukker i en stor bolle og vend deretter i melet, bakepulveret, havregrynene og nøttene.

Bre halvparten av havredeigen utover i bunnen av kakeformen. Øs aprikosblandingen oppå havredeigen og jevn den ut. Smuldre resten av havredeigen oppå fruktmassen og press forsiktig ned.

Stek kaken i 30 minutter, til den er gyllen. Skjær kaken i 16 like store stenger mens den fremdeles er varm og ligger i formen. La kaken avkjøles i formen på rist før du tar ut stengene.

Sendt inn av Apéritif

Forsiden akkurat nå
Dette er en av få flasker igjen fra den legendariske 1996-årgangen
+
Tester
100 musserende viner testet

Dette er en av få flasker igjen fra den legendariske 1996-årgangen

Om 5500 er for mye, finnes andre vellagrete champagner til gunstigere pris, og ikke minst mange andre riktig så spennende nye bobler i toppklassen. Samt også noen veldig gode kjøp.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Blant de 150 hvitvinsboksene og posene som er testet finner du garantert noe for ditt behov i sommerferien
+
Tester

Blant de 150 hvitvinsboksene og posene som er testet finner du garantert noe for ditt behov i sommerferien

Ethvert feriekjøleskap har plass til en boks med hvitvin - og mange hvitvinsbokser inneholder virkelig seriøs vin. Noen er sågar bedre enn de fleste sammenlignbare flaskeutgaver.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Sjeldent og velkomment besøk i basisutvalget
+
Godbiter i pollisten

Sjeldent og velkomment besøk i basisutvalget

Kitzeck-Sausal er et område få har hørt om, men som du ikke glemmer når du først har vært der.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Unike Andes-nære viner
+
Ukens vin

Unike Andes-nære viner

Det finnes høyereliggende vinmarker i Argentina enn hvor disse kommer fra, men veldig få som er så nær og så påvirket av Andes-fjellene.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

La deg forføre av utsøkte viner og en nøye komponert meny
Matkurs og vinkurs
Winedinner 08. september i Oslo

La deg forføre av utsøkte viner og en nøye komponert meny

Møt vinprodusenten med italienske røtter og amerikanske drømmer på Kullt den 08. september. Her blir det servert 6 flotte viner til en nydelig meny.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Tim Wendelboe har verdens nest beste kaffebar

Det er guiden Top100 Coffeeshops som har kåret oslokaffebaren til verdens nest beste, bare bak Onyx Coffee LAB i Arkansas.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her