Tomatene skjæres i litt tykke båter, rødløken i ringer og fetaosten i terninger. Olje og eddik blandes. Ta i salt og pepper. Ingrediensene tas over i en egnet salatbolle og dressingen helles over
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Denne ananassalsaen passer fint sammen med kraftig ovnsstekt kjøtt, så vel meksikansk som norskinspirert.
Cæsarsalat er blitt en favoritt. Den egner seg veldig godt med følge av kylling. Enkelt å lage og som smaker herlig. Her har du oppskriften.
Lag en frisk salat med skalldyr og rugbrød. Selvfølgelig topper du det hele med hjemmelaget aioli. Alt unnagjort på 10 minutter.
Denne salaten er veldig god til en tapasbuffet eller som erstatter for poteter og grønnsaker som tilbehør til kjøttet. Følg den enkle oppskriften.
Disse tre enkeltvinmarksvinene viser med full tyngde de store forskjellene innad i Valtellina - og til nebbiolo fra Piemonte.
Les hele sakenVi snakker om en rødvin fra et glemt område i det sørvestlige Frankrike.
Les hele sakenMcLaren Vale er mest kjent for sine shiraz, men disse viser hvor god grenache kan bli, i hendene på de rette folka.
Les hele saken200 kroner for en 8 år gammel vin er virkelig billig, men legger du på en hundrelapp, får du et enda mer raffinert uttrykk for denne delen av Bordeaux.
Les hele sakenQuinoa er såkalt supermat som er så næringsrik at den kan bære en hel rett. Med mange andre smaksrike ingredienser som i denne oppskriften, byr dagens middag på mye å tygge på.
Les hele sakenValtellina er et dramatisk landskap innrammet av høye fjelltopper hvor nebbiolo som her går under navnet chiavennasca, vokser i terrasserte vinmarker som vedlikeholdes av sta og pasjonerte vinbønder.
Les hele saken