Tebrød med frukt

Fremgangsmåte

(1 brød)

Ha frukt og sukker i en stor bakebolle, hell over teen og bland godt. Dekk bollen og la den stå natten over slik at frukten får absorbere teen.

Neste dag: Smør en 1-liters brødform og kle den med bakepapir. Forvarm stekeovnen til 180 C.

Ha alle de øvrige ingrediensene opp i bakebollen sammen med den bløtlagte frukten og bland alt godt sammen. Hell deigen i den klargjorte brødformen, sett den i ovnen og la den steke i 90 minutter, eller til deigen ikke setter seg fast når du stikker en kakenål inn i midten.

Ta tebrødet ut av ovnen og la det stå i 10 minutter og avkjøles i formen. Velt det ut og la det avkjøles videre på rist.

Sendt inn av Apéritif

Forsiden akkurat nå
Slik inntok Texas Skåne - ingen røyk uten kjøtt er mottoet for Holy Smoke
+

Slik inntok Texas Skåne - ingen røyk uten kjøtt er mottoet for Holy Smoke

Holy Smoke startet som et hobbyprojekt, og er blitt en kjempesuksess med sin satsing på tex-barbeque. Slik at sesongrestauranten er blitt Sveriges fremste barbequedestinasjon.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Sjelden perle av en rødvin fra Alpene
+
Godbiter i pollisten

Sjelden perle av en rødvin fra Alpene

Den koster det samme som en ok Burgund-pinot, men har en langt mer spennende fortelling.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Den kuleste roséen er like kul i år
+
Godbiter i pollisten

Den kuleste roséen er like kul i år

Den er i tillegg et veldig godt kjøp, kommer i svært små kvanta og blir raskt utsolgt, så handle raskt. Eller velg den røde utgaven. Så er du klar for piknik.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Disse to tyske vinene gir usannsynlig god valuta
+
Ukens vin

Disse to tyske vinene gir usannsynlig god valuta

De inneholder nemlig vin som er ment for en helt annen prisklasse.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Forsiden akkurat nå - 6

Britisk chablis-boks-utfordrer
+
Ukens vin

Britisk chablis-boks-utfordrer

Den første engelske bib-en på polet, er en friskus og som med fordel kan erstatte chablis i dette formatet.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her