Tiramisù på italiensk vis
Foto: Per Alfsen

Tiramisù på italiensk vis

Vil du lage denne deilige desserten slik det gjøres i Italia skal du bruke den oppskriften. Du blir garantert fornøyd og får en smaksopplevelse.

Fremgangsmåte

Pisk eggeplommene med sukkeret til sukkeret er løst opp, og blandingen er lett. Tilsett Mascarponen og bland godt.

Pisk fløten til krem, og fold den inn i Mascarponemassen. Spre et tynt lag av kremen på en 35 cm oval form.

Bland Kahlua i kaffen. Dypp fingerkjeksen i kaffen, og la de trekke godt. Pass på at de ikke blir for bløte. Legg et lag fingerkjeks tett sammen i bunnen av formen. Brekk noen, for å fylle ut mest mulig.

Dekk med nytt lag av mascarponekrem, deretter fingerkjeks, og fortsett med annenhvert lag, det øverste og avsluttende skal være mascarponekrem.

Glatt til toppen, og sett formen kaldt til den skal serveres. Før servering drysses toppen med kakaopulver.

Se våre andre oppskrifter på tiramisu 

Her finner du veldig mange kakeoppskrifter

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

 

 

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
100 viner testet: Dette er burgundnyhetene i spesialpolet det blir kamp om
+
Tester

100 viner testet: Dette er burgundnyhetene i spesialpolet det blir kamp om

Det er 2023-årgangen som gjelder og den byr på blandete opplevelser. Det positive er at prisene har stoppet å øke og noen viner er sågar blitt billigere siden forrige årgang.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

En slik middagsinvitasjon kan ingen motstå
Dagens rett
Kalvestek med pommes anna, rødvinssaus og aspargesbønner med bacon

En slik middagsinvitasjon kan ingen motstå

Be inn på en feststemt søndagsmiddag. Her er oppskrfitene på stek, saus, poteter og grønnsaker.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Lagringsdyktig chenin-doldis til utrolig god pris
+
Godbiter i pollisten

Lagringsdyktig chenin-doldis til utrolig god pris

I dag en doldis i Loire – i hvert fall for den yngre generasjon av chenin-elskere, men disse vinene er fortsatt i det absolutte teten for fascinerende mineralsk tørr chenin blanc.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Ny favoritt fra Dão i Portugal som makser god vinvaluta
+
Ukens vin

Ny favoritt fra Dão i Portugal som makser god vinvaluta

Fra produsenten med det litt uvanlige navnet, kommer en pen håndfull svært vellagete viner i et ytterst gunstig prisleie.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Lekrere får du ikke steinbiten til å bli
Dagens rett
Steinbit med sellerihjerter, steinsoppvinaigrette og gnocchi

Lekrere får du ikke steinbiten til å bli

Gnocchi, sellerihjerter og steinsopp er følget i denne steinbitoppskriften som har smaksgaranti.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Denne drinken lyser opp og varme i januarkulda
Ukens drink

Denne drinken lyser opp og varme i januarkulda

Er du ekstra dristig gir du den et dryss av chilipulver, men malt ingefær og en kanelstang gir også god kryddervarme.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her