- Riv agurken, dryss over litt salt og ha i et dørslag.
- La stå i en halvtime.
- Hell yoghurten i kaffefilteret og la stå i en halv time.
- Bland yoghurt, agurk, hvitløk, mynte og smak til med salt, pepper og sitronsaft.
Her er flere retter med tzatziki
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Tzatziki, som er mye brukt i Tyrkia og Hellas, smaker herlig. Denne sausen passer utmerket til både grillet kjøtt og fisk.
Her er flere retter med tzatziki
Sendt inn av Apéritif
Dette er sikkert den eneste oppskriften du trenger for å lage denne populære sausen. Du lager den på maks 15 minutter.
Denne vrien på guacamole er med majones og ketchup. Topp som alternativ til Thousand Island-dressing.
De kan bli også dine favoritter. Fantastisk champagnevaluta, den vakreste etiketten, på et pol nær deg.
Les hele sakenMagnum eller dobbelmagnum med denne rosévinen matcher alt du planlegger på den store dagen.
Les hele sakenItalienske bobler (men ikke prosecco) er virkelig i støtet, med Franciacorta på topp, og det til konkurransedyktige priser.
Les hele sakenDão er en viktig kilde til svært gunstig prisede viner som også holder høy kvalitet. Disse er helt i teten.
Les hele sakenI dag frister vi deg med en lettvint oppskrift på grillmat. En rett alle kan lage og ikke minst liker.
Les hele sakenNår du likevel er på polet eller butikken, kan du kjøpe med deg noen gode alkoholfrie alternativer laget av norskdyrket frukt, av importerte bær, musserende te, imponerende vin - eller øl - alle helt uten.
Les hele saken