Three Seconds of Fame

Fremgangsmåte

Fyll en cocktailshaker ¾ full med is og ha i Rose's Triple Sec sirupen, juicene og kjøttet fra ½ fersk pasjonsfrukt.

Ha i sitrusvodkaen og rabarbralikøren og rist godt sammen.

Dobbeltsil (gjennom silen i shakeren og videre gjennom en finmasket tesil) drinken over i godt avkjølte cocktailglass og pynt med en physalis på kanten av glasset.

Med denne drinken vant Lisa Bergstöm fra Vinkällan i Sverige bartenderkonkurransen Rose's Cup Europa i 2012 fran 20 andre finalister og over 4000 innsendte drinker.

Les mer om Rose's Lime miksere her

Tips: Dersom du ikke finner Rose's Triple Sec kan du finne alternativer på Vinmonopolet. Ved å dobbeltsile får du bort alle rester av is og annet i drinken.

Flere lekre cocktails

Råvarer:

de Kuyper Sour Rhubarb (55197)

Triple Sec på Vinmonopolet

Sendt inn av Lisa Bergstöm, Vinkällan i Sverige - vinner av Rose's Cup Europa 2012

Forsiden akkurat nå
Miks en spennende drink med det som står innerst i barskapet
Ukens drink

Miks en spennende drink med det som står innerst i barskapet

Vi snakker om bananlikøren som i kombinasjon med frisk salvie, ananas og bourbon skaper magi i drinkglasset.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Djevelsk godt og mørkt  blant ølnyhetene i januar - også uten alkohol
+
Tester

Djevelsk godt og mørkt blant ølnyhetene i januar - også uten alkohol

Selv om det er de mørke ølene som overbeviser mest, er det også spennende nyheter innen sider og brennevin.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Du kan fint se mot Libanon for eleganse i rødvinen
+
Godbiter i pollisten

Du kan fint se mot Libanon for eleganse i rødvinen

For det får du her i rikt monn, og så er den da også signert en av de aller beste.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Knallbillige viner uten kompromisser
+
Ukens vin

Knallbillige viner uten kompromisser

I januar skal det være lett og lyst. Disse vinene topper på alle områder – og er i tillegg knallbillige - uten å kompromisse med smaken.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Be inn til indisk gryte-aften med svine-korma med epler og spinat
Dagens rett

Be inn til indisk gryte-aften med svine-korma med epler og spinat

Du kan lage indiskinspirert mat enkelt hjemme selv med denne oppskriften. Halvfabrikata eller laget fra bunnen av - du avgjør.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Bak de uimotståelige munnfullene gougeres fylt med lekker ost
Ukens kake

Bak de uimotståelige munnfullene gougeres fylt med lekker ost

Gougéres er så fransk som et bakverk kan bli. Uansett hvor tradisjonelt det er, kan det fint varieres med andre typer ost. Her får du to ulike oppskrifter.

Les hele saken