- Fres sjalottløken i 1 minutt i en kjele.
- Ha i appelsinjuice og honning. Kok det ned til halv mengde.
- Ha i sjy/kraft og la det koke opp.
- Sil sausen og pisk inn smøret.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Dette er en variant av den sursøte sausen. Her møtes det syrlige fra appelsinen mot det søte fra honningen. Passer ypperlig til den karakteristiske smaken hos lam.
Sendt inn av Matprat.no
Dette er en nydelig pastasaus, som også kan brukes til laks og kjøtt.
Fiskesaus med paprika er deilig til hvit fisk, men prøv den også til lyst kjøtt som kylling, kalkun eller svin.
Denne kaken tilfredsstiller både syn, lukt og smak. Den ser kanskje avansert ut, men hemmeligheten er at den er lekende lett å lage.
Les hele sakenKlosterwingerte i Markgräferland, sør i Baden, har siden middelalderen da munkene dyrket druer, hatt en egen og høy status.
Les hele sakenDe kan bli også dine favoritter. Fantastisk champagnevaluta, den vakreste etiketten, på et pol nær deg.
Les hele sakenMagnum eller dobbelmagnum med denne rosévinen matcher alt du planlegger på den store dagen.
Les hele sakenFantastisk utsikt, deilige gin-drinker og DJ. Blir det mer sommerstemning enn dette? Fredag 05. juni holder Kullt en eksklusiv åpning av deres takterrasse, og du er invitert!
Les hele saken