Breiflabb i squashragù
Leif Senstad

Breiflabb i squashragù

Her skal breiflabben i panna. Det skal også tomater, squash og løk. Selvfølgelig skal du krydre med blant annet karry.

Fremgangsmåte

Snitt tomatene og dypp dem i kokende vann til skinnet slipper. Del dem og fjern kjernene. Kutt tomatkjøttet i strimler. Del squashen (med skallet på) i 3 cm lange tynne staver.

Smelt smør i en sautépanne (høy stekepanne), ha i løk og karry og stek til løken er blank. Tilsett squashstavene og fres et par minutter til de er møre. Rør så inn resten av smøret litt og litt i små biter.

Rør slik at det danner seg en tykk saus av smøret og kraften som siver ut av squashen. Ha i tomatstrimlene like før servering, og smak til med krydder.

Fres fiskestykket helt i smør til fisken har fått en gyllen farge, rundt det hele. Stek videre under svak varme i ca 10 - 12 minutter. Skjær i skiver og anrett på fat oppå sausen.

Her finner du mange spennende oppskrifter på breiflabb

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

 

Kilde Leif Senstad

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
En saftig og mørk sjokoladekake kan varieres på mange måter
Ukens kake

En saftig og mørk sjokoladekake kan varieres på mange måter

Det gjelder å ha et godt utgangspunkt som med denne oppskriften.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Oldtidsinspirerte viner som er hypertrendy
+
Godbiter i pollisten

Oldtidsinspirerte viner som er hypertrendy

Vi snakker om Palestinas eldste vinprodusent som fortsatt lager vin, og av druesorter du garantert aldri har hørt om.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Disse vinene ser du bare her
+
Godbiter i pollisten

Disse vinene ser du bare her

Det er ikke bare fordi de er sjeldne, men selvsagt først og fremst fordi de er noen riktige godbiter.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Høstferiens beste trelitere
+
Ukens vin

Høstferiens beste trelitere

De kommer fra Californias sentrale kystnære vinmarker og finnes på et pol nær deg.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Tøffere konkurranse for norske barer i verdenstoppen

Himkok ligger nå på en 24. plass, men er fortsatt Nord-Europas beste bar.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Herlig billig rødvin for flere enn katteelskere
+
Ukens vin

Herlig billig rødvin for flere enn katteelskere

«Kattevin» behøver altså ikke komme fra en boks (som til info er en av bestselgerne i trelitersformatet), og denne holder et høyere kvalitetsnivå enn de fleste boksviner.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her